Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2008
Wpisany przez Administrator
środa, 31 grudnia 2008 16:41

 

2008_pdpz"Bo przecież tyle marzeń jest na świecie

czy się spełnią?

trzeba wierzyć

bo od Ciebie tak naprawdę

bo od Ciebie to zależy ..."

 

 

W bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy kolejną zbiórkę darów rzeczowych w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.
Przypominamy, że akcję zapoczątkowało Radio Lublin 16 lat temu. Początkowo akcja miała charakter lokalny, dotyczyła najuboższych rodzin z lubelskiej Starówki. Działania spotkały się z wielkim odzewem ze strony mieszkańców Lublina i województwa lubelskiego. Od kilku lat przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski, a zbiórki prowadzone są w całym kraju.

Nasza szkoła bierze w nich udział już 6 raz, ale w tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zarejestrowany został sztab terenowy akcji. Otrzymał numer 351. Koordynatorami szkolnymi zostali: p. Małgorzata Suszek i p. Piotr Galiński.

Nie prowadziliśmy zbiórki pieniężnej bo takie jest założenie akcji. Zbiórka darów odbywała się od 15.11 -15.12.2008r. Każdy uczeń miał możliwość przekazania potrzebującym kolegom odzieży, podręczników, zabawek i artykułów żywnościowych. Najchętniej i najbardziej hojnie dzielili się z potrzebującymi, uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej. Wszystkie dary zostały przekazane do punktu zbiórek 19.12.2008r. Akcja jest anonimowa, więc nie możemy podać nazwisk darczyńców, ale w imieniu obdarowanych składamy im serdeczne podziękowania.

W naszej szkole zebrano następujące dary:

Odzież - 20 kg

Zabawki - 20 kg

Książki - 0,5 kg

Żywność długoterminowa - 10 kg

Słodycze - 5 kg

Na zdjęciu pamiątkowym tylko niektórzy z naszych darczyńców.

Więcej o samej akcji możecie poczytać na stronie organizatorów „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone