Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

VI edycja Konkursu „Jestem bezpieczny” – wygraliśmy etap miejski!
Wpisany przez Administrator
wtorek, 28 kwietnia 2009 16:38

2009_jestem_bezpieczny_4s 29 kwietnia w Zespole Szkół nr5 w Krasnymstawie odbył się miejski etap konkursu wiedzy prewencyjnej: „Jestem Bezpieczny”. To już VI edycja konkursu, w którym biorą udział uczniowie szkół z całego województwa lubelskiego. O awans do dalszego etapu (powiatowego) walczyły 3 drużyny z krasnostawskich szkół.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Rafał Bereza IVa
  2. Natalia Dzida Vb
  3. Wiktoria Kosałka VIa
  4. Wojciech Rogowski IV b
  5. Łukasz Staszak Va

Drużyna powstała po eliminacjach na etapie wewnątrzszkolnym konkursu, w którym brało udział ponad 70 uczniów.

Bezpośrednio przed konkursem odbyły się „szkolenia” zawodników. Na tematy związane z bezpieczeństwem i zdrowiem rozmawiali z uczniami przedstawiciele: Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Krasnymstawie (p. Bogumiła Prymarczuk), Nadleśnictwa Krasnystaw (p. Monika Książek), Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie (mł. asp. p. Agnieszka Kiszczak), PGE Zamojskiej Korporacji Energetycznej (p. Krzysztof Malarz), KRUS-u (p. Mirosław Kaczor). Zakłady te są jednocześnie sponsorami konkursu, w tym także fundatorami nagród dla uczniów.

Wszyscy biorący udział w spotkaniu mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat bezpieczeństwa w domu i najbliższym otoczeniu, poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia i higieny oraz pracy służb mundurowych.

W konkursie zwyciężyła nasza drużyna w składzie: Rafał Bereza, Natalia Dzida, Wiktoria Kosałka. Pozostali zawodnicy będą wspierać naszą drużynę na etapie powiatowym, który odbędzie się 21 maja.

Po ogłoszeniu wyników, nagrody zawodnikom wręczyli przedstawiciele sponsorów, w tym Urzędu Miasta w Krasnymstawie.

oprac i foto: PG

2009_jestem_bezpieczny_12009_jestem_bezpieczny_22009_jestem_bezpieczny_3

2009_jestem_bezpieczny_52009_jestem_bezpieczny_4

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone