Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

ZTU 2008 - podsumowanie akcji
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 01 grudnia 2008 16:42

Zachowaj Trzeźwy Umysł i Żyj Normalnie.

W poniedziałek, 24 listopada, w naszej szkole odbyło się podsumowanie kampanii profilaktyczno edukacyjnej "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2008" i inauguracja kolejnej edycji programu "Żyj normalnie".

Spotkanie prowadzili Patrycja i Michał, uczniowie z klasy VIb. Na uroczystości obecni byli uczniowie klas II-VI wraz z wychowawcami. Honorowymi gośćmi byli p. Alicja Grabiec - Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM w Krasnymstawie oraz st. post. p. Kamil Dębski - dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Program "Żyj normalnie" będzie prowadzony w klasach V. Dzielnicowy zapoznał uczniów z celami programu oraz obiecał, że uczniowie na zajęciach będą uczyć się o bezpieczeństwie i sposobach unikania zagrożeń. Zdobędą wiedzę jak zachować się, gdy będą świadkami przestępstwa lub wypadku, gdy będą namawiani do złego zachowania się, a także będą mieli okazję poznać pracę policjanta.To bardzo ciekawe lekcje, zwłaszcza że prowadzi je nie nauczyciel, ale prawdziwy, umundurowany policjant. Uczniowie klas V na zachętę otrzymali komplety pomocy i upominki, które wykorzystają podczas lekcji: zestaw edukacyjny, a na własność odblaskowe breloczki, notatnik i piórnik z wyposażeniem

Podczas spotkania podsumowano także program Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowany w ubiegłym roku szkolnym. W ramach programu w szkołach całej Polski odbywają się rajdy rowerowe, wycieczki, zawody sportowe oraz liczne konkursy dla całych klas i indywidualne dla uczniów. Nasi koledzy i koleżanki także brali udział w tych konkursach. Dyplomami nagrodzono uczniów, którzy wykonali najciekawsze prace plastyczne oraz brali udział w zawodach sportowych. Wyróżniono też nauczycieli, którzy realizowali program w szkole. Nagrodą główną uhonorowano Natalię Dzidę z klasy Vb, pozostałe nagrody otrzymali Jagoda Berbeć kl.Vb, Magdalena Wożakowska kl.Vb, Sonia Gomułka kl.Vb, Szymon Warchulski kl.Va, Ida Dudek kl.IIIc, Katarzyna Grajewska kl.IIIc, Michał Łagód kl.IIIc, Miriam Łagód kl.IIIc, Nikola Wilkowska kl.IIIc

Scenkę artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV c pod kierunkiem p. Teresy Podgórniak i p. Barbary Bojarczuk. Przedstawienie w formie bajki o królewnie Śnieżce dotykało ważnego problemu jakim jest unikanie pokus sięgania po środki uzależniające. Mimo lekkiej i żartobliwej formy dotyczyło bardzo poważnego tematu.

Kinga Tubilewicz recytowała wiersz pt "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci". Zespół "Jak zawsze" zaśpiewał piosenkę "Powiedz jak ci minął dzień". Zarówno młodych artystów z klasowego zespołu teatralnego, jak i świetnie śpiewające artystki nagrodzono brawami. Pozostaje życzyć wszystkim trzeźwego umysłu i normalnego życia na co dzień.


foto i tekst: P. Galiński
2008_ZTU_012008_ZTU_022008_ZTU_03
2008_ZTU_042008_ZTU_052008_ZTU_06
2008_ZTU_072008_ZTU_092008_ZTU_10
2008_ZTU_112008_ZTU_08

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone