Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Ze zdrowiem za pan brat
Wpisany przez Administrator
czwartek, 04 grudnia 2008 20:16

2008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 08Dnia 3 grudnia 2008 roku w Zespole Szkół nr 4 w Krasnymstawie odbyła się impreza integracyjna pod hasłem "Ze zdrowiem za pan brat".

Wzięły w niej udział trzy klasy integracyjne z naszej szkoły, oddział integracyjny z Przedszkola nr 6  "Za żywopłotem", podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego w Krasnymstawie oraz klasa integracyjna z Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej.

Głównymi celami imprezy integracyjno - prozdrowotnej było propagowanie zdrowego stylu życia, wzbogacanie wiedzy na temat zdrowia, zachęcanie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, uświadomienie uczestnikom znaczenia zdrowego odżywiania się oraz integracja różnych wiekowo grup dzieci i młodzieży , które mają jakieś deficyty rozwojowe, pokazanie , iż wszystkie dzieci są równe i jednakowo wartościowe .

Gospodarze przywitali gości i uczestników przedstawieniem profilaktycznym pt. " Królewna Śnieżka - bajka inaczej" przygotowanym przez klasę IV c . Następnie do wspólnej zabawy zostały zaproszone wszystkie dzieci. Prezentowały one przygotowane wcześniej przez siebie  scenki rodzajowe, dowcipy i wiersze propagujące zdrowy styl życia. Brały udział w konkursach i quizach pod hasłem: "Ze  zdrowiem na ty". Drużyna z każdej szkoły zaprezentowała namalowany  przez siebie obraz techniką collage na temat: "Aktywny wypoczynek". Dzieci rozwiązywały krzyżówki, uczestniczyły w zabawach integracyjno - ruchowych, odgadywały zagadki związane tematycznie ze zdrowiem. Na zakończenie odbył się pokaz mody. Ubrania wykonane były z surowców naturalnych lub takich, które możemy wtórnie przetwarzać. Uczestnicy pokazu wykazali się dużą pomysłowością, ponieważ stroje były bardzo kolorowe i zrobione z dużą fantazją. Wszyscy bawili się znakomicie. Na zakończenie pani dyrektor Alicja Żeżuła rozdała uczestnikom pamiątkowe   dyplomy   i   nagrody. Wszyscy uczniowie otrzymali  też serek "SERUŚ" ufundowany przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Sponsorem spotkania był Urząd Miasta w Krasnymstawie.

Imprezę przygotowały panie Elwira Tubilewicz i Jadwiga Skrzypek  z naszej szkoły przy współudziale wychowawców klas integracyjnych.

oprac: A.I. foto: P. Galiński

2008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 012008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 022008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 032008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 052008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 06

2008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 082008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 092008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 102008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 112008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 12

2008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 132008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 142008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 152008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 162008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 17

2008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 04

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone