Prymusi z „Czwórki”
Stypendia i wyróżnienia Dyrektora szkoły
Zdjęcia z uroczystości
Wszystkie strony

2009_dzien_prymusa_1026 lutego 2009r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Wzięli w niej udział najlepsi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zaproszeni też zostali rodzice, którzy z dumą odbierali należne gratulacje. O randze imprezy świadczy obecność przedstawicieli najwyższych władz miasta, czyli Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krasnystaw Bogusława Kalineckiego.

Dyrektor, pani Alicji Kasprzak- Żeżuła, z dumą prezentowała znaczące osiągnięcia naszych uczniów. Słowa uznania dla zdolnej młodzieży skierował również burmistrz Andrzej Jakubiec, który przybył, by wręczyć prestiżowe stypendia ufundowane przez Radę Miasta. W końcu nastąpiło to, na co wszyscy czekali, czyli rozdanie nagród i wyróżnień dla uczniów oraz „Listów Gratulacyjnych” dla ich rodziców.

Stypendium Specjalne Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie otrzymał uczeń gimnazjum Jakub Dudzic, którego średnia ocen wyniosła 5,6.

Stypendium Burmistrza Krasnegostawu otrzymali następujący uczniowie

• szkoły podstawowej:
  1. Natalia Dzida z klasy V b ze średnią ocen 5,88
  2. Michał Madeja z klasy VI b ze średnią ocen 5,70
  3. Rafał Bojarczuk z klasy V c ze średnią 5,70
  4. Julia Staszczak z klasy IV b ze średnią ocen 5,55
  5. Maciej Marucha z klasy VI a ze średnią ocen 5,40
  • gimnazjum:
  1. Aleksandra Grabiec z klasy III a ze średnią ocen 5,58
  2. Joanna Pekar z klasy III a ze średnią ocen 5,50
  3. Katarzyna Żeżuła z klasy I b ze średnią ocen 5,23
  4. Agata Matczuk z klasy III a ze średnią ocen 5,16
  5. Karolina Wyłupek z klasy III a ze średnią ocen 5,16

Stypendia Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 otrzymali następujący uczniowie:

• ze szkoły podstawowej:
  1. Grzegorz Mazurek klasa VI b,
  2. Cyprian Mataczyński klasa VI b,
  3. Jan Marciniec klasa IV b,
  4. Aleksandra Dmitroca V b,
  5. Patrycja Brzyszko V c,
  6. Kornelia Figiel VI b,
  7. Magdalena Ociepa z klasy V c,
  8. Izabela Sobczuk VI b,
  9. Justyna Czuba IV b,
  10. Bartłomiej Krawiec IV b,
  11. Julia Hacia klasa VI b,
  12. Michał Wójcik VI b,
  13. Jakub Sokół z klasy IV b.
  • z gimnazjum:
  1. Karolina Franczak z klasy I b,
  2. Dagmara Galińska z klasy I a,
  3. Karolina Kozak klasa I b,
  4. Dominika Weremko I b,
  5. Wójcik Agnieszka I b.

Wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali następujący uczniowie ze szkoły podstawowej:

Eliza Maciąg VI c, Agnieszka Chwiejczak IV c, Karolina Mazurek VI a, Natalia Wójcik V a, Paulina Czarnecka VI b, Klaudia Kalinecka VI b, Jakub PituraKarolina Kowalska IV a, Klaudia Bartosiak IV b, Eliza Sawczuk IV b, Adam Szymoniak IV a, Emilia Sąsiadek IV c, Anna Kaliniak IV c, Paulina Sobstyl V b, Paulina Bednarska VI a, Dominika Haratym VI a, Dominika Żydziak VI a, Natalia Czuba VI b, Olga Marciniec VI b, Agata Wojtaszek VI b, Patrycja Żaba VI b, Przemysław Franczak VI c. VI b,

Drugą część spotkania stanowiła część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali wielość i różnorodność swych talentów. Jest to kolejny dowód na to, że „Czwórka” stawia na wszechstronny rozwój zainteresowań i zdolności swych wychowanków. Miłą atmosferę spotkania podtrzymał występ zespołu wokalnego „Jak zawsze”, działającego pod opieką pana Leszka Darmochwała. Niezapomniane wrażenia widzom zapewniły pokazy gimnastyczne uczennic szkoły podstawowej, przygotowanych przez panią Marzenę Darmochwał oraz uczennic gimnazjum, pod kierunkiem pani Lucyny Kłosowskiej. Niewątpliwie ten punkt programu zawsze cieszy się najwyższym zainteresowaniem, rokrocznie budząc zachwyt u publiczności. Ciekawym punktem części artystycznej spotkania był spektakl przygotowany przez klasę I a gimnazjum, pt: „W greckiej krainie”. W oryginalny, nieco żartobliwy sposób, zaprezentowane zostały najważniejsze osiągnięcia starożytnej cywilizacji greckiej. Widownia bardzo ciepło przyjęła początkujących aktorów, czego dowodem były gorące oklaski po zakończonym przedstawieniu. Nad wyrazem artystycznym przedstawienia czuwała pani Teresa Laskowska. Święto Prymusów zakończył udany występ szkolnego zespołu „Małe jak zawsze”.

oprac tekst: A .W., foto: P.G.

2009_dzien_prymusa_012009_dzien_prymusa_022009_dzien_prymusa_032009_dzien_prymusa_04

2009_dzien_prymusa_052009_dzien_prymusa_062009_dzien_prymusa_08

2009_dzien_prymusa_072009_dzien_prymusa_092009_dzien_prymusa_112009_dzien_prymusa_13

2009_dzien_prymusa_142009_dzien_prymusa_152009_dzien_prymusa_162009_dzien_prymusa_17