Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Patrona 2008
Wpisany przez Administrator
czwartek, 16 października 2008 19:34

Dzień Patrona

 

16 października 1978r. o godz. 18.18. z komina nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym. Oznaczał on, że konklawe złożone z kardynałów całego świata podjęło decyzję. Świat miał poznać nowego Następcę sw.Piotra - Karola Wojtyłę.

W tym roku mija dokładnie trzydzieści lat od wyboru Polaka na Stolicę Piotrową! Aby uczcić pamięć o tak wielkim człowieku i przypomnieć doniosłe wydarzenie, jakim było historyczne konklawe, Zespół Szkół nr 4 czynnie uczestniczył we mszy świętej oraz przygotował akademię upamiętniającą historyczny wybór papieża.

16 października 2008r. o godz. 10.00. w Kościele p.w. Świętego Franciszka w Krasnymstawie odbyła się uroczysta msza święta podczas której uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II modlili się w intencji swojego wielkiego patrona. Mszę uświetniła oprawa muzyczna i plastyczna, o która zadbali uczniowie i nauczyciele szkoły.

Z kościoła młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie odbyła się akademia poświęcona Janowi Pawłowi II. Gimnazjaliści przypomnieli zgromadzonym historyczny wybór Papieża-Polaka na Stolicę Piotrowa. W rolę Karola Wojtyły świetnie wcielił się uczeń kl.IIIc gimnazjum -Jakub Piech a w postacie kardynałów: Michał Jagiełło, Bartłomiej Soczyński, Karol Batyra, Jacek Wróbel, Jakub Sokół, Michał Ziółkowski, Paweł Papierz, Mateusz Kościuk, Mateusz Waśkiewicz, Marcin Chwil, Cezary Pasierkiewicz - uczniowie klas gimnazjalnych, narratorkami: Patrycja Haratym i Monika Grabiec. Odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów do akademii byli: Anita Iwanicka- nauczycielka języka polskiego, Leszek Darmochwał- nauczyciel muzyki. Oprawą plastyczną zajęła się pani Magdalena Nawrocka- nauczycielka plastyki.

Uczniowie świetnie wczuli się w odgrywane przez siebie role zachowując powagę i skupienie, dając tym samym swoim rówieśnikom wspaniałą lekcję historii. Poza tym udowodnili, że patron wciąż jest żywy w ich sercach, a jego słowa są nadal aktualne i cenne!

Uroczystość była także okazją do przyjęcia w szeregi uczniów naszych najmłodszych kolegów i koleżanek. Pierwszoklasiści z klas Ia i I b złożyli ślubowanie i od tej chwili mogą z dumą mówić, że są uczniami Zespołu Szkół nr 4. Każdy z pierwszaków otrzymał drobny upominek od swojego wychowawcy.

oprac: A. Iwanicka

2008_dzien_patrona_12008_dzien_patrona_22008_dzien_patrona_4
2008_dzien_patrona_52008_dzien_patrona_62008_dzien_patrona_7
2008_dzien_patrona_82008_dzien_patrona_32008_dzien_patrona_9
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone