Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

XVI Targi Turystyczne - IX 2008
Wpisany przez Administrator
środa, 01 października 2008 16:34

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie wraz z opiekunami wzięli aktywny udział w XVI Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw, które odbyły się w dniach 26-27 września w Pałacu Kultury i Nauki. Chętnych na tegoroczny wyjazd do stolicy było dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych.

Młodzi podróżnicy, którzy marzą w przyszłości o poznawaniu najpiękniejszych miejsc na Ziemi, już teraz mieli okazję obcowania z bogatą kulturą i tradycją innych narodów. Warszawska impreza cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy tłum zwiedzających, ale także obecność 57 krajów z całego świata. Stoiskami najbardziej obleganymi w tym roku były: Hiszpania, Korea, Tunezja, Kuba, a przede wszystkim Indonezja, która w tym roku wystąpiła w roli Kraju Partnerskiego Targów. Rodowici Indonezyjczycy – goście stoiska – opowiadali o tym malowniczym państwie położonym na tysiącach wysp, o jego kulturze, przyrodzie, a także częstowali specjałami charakterystycznymi dla regionu.

Biura podróży, organizatorzy wyjazdów zimowych, właściciele pensjonatów, uzdrowisk, ośrodków wypoczynkowych, przewoźnicy wszelkich linii udzielali fachowych porad i odpowiedzi na pytania dotyczące wybranych atrakcji turystycznych, chętnie pomagali zaplanować udany urlop. Uwagę zwiedzających przyciągały także występy zespołów w strojach regionalnych, pokazy multimedialne i spotkania z globtroterami. Stoisko każdego kraju oferowało turystom liczne broszury informacyjne o miejscach wartych odwiedzenia i o kulturze danego państwa.

O tym, że Polska to kraj wciąż warty odkrywania mogli dowiedzieć się wszyscy odwiedzający halę przed Pałacem Kultury i Nauki, gdzie znajdowało się stoisko naszego państwa. Szerokiej ofercie atrakcji prezentowanych przez poszczególne województwa towarzyszyła jedna muzyka…muzyka Fryderyka Chopina w niekonwencjonalnych aranżacjach. Miłośnicy polskich klimatów mogli posłuchać folkowego wykonania dzieł Chopina, a dla bardziej krytycznych pozostawało prawdziwie klasyczne w interpretacji utalentowanych pianistów.

Tegoroczna edycja targów była ostatnią, która odbywała się w Pałacu Kultury i Nauki. W przyszłym roku cały świat turystyczny spotka się w nowoczesnym, klimatyzowanym obiekcie (Centrum Targowo – Kongresowe MT Polska) u zwieńczenia Trasy Siekierkowskiej. Czy klimat, wystrój wnętrz i atmosfera PKiN przeniknie również do nowej hali targowej?
O jakości kolejnej imprezy dowiemy się już za rok. Do zobaczenia na TT Warsaw 2009!

 

oprac: M. Skrzypa

 

2008_TT_W-wa_12008_TT_W-wa_22008_TT_W-wa_3

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone