Wydarzenia kulturalne
Flagi wolności
czwartek, 04 czerwca 2009 10:44

FLAGI WOLNOŚCI, TRUSKAWKI RADOŚCI

4 czerwca 2009 roku minęło 20 lat polskiej wolności. Szkoły z całej Polski świętowały tę radosną rocznicę i włączyły się do akcji pod hasłem: "Flagi wolności, truskawki radości".

Horror w Lublinie
poniedziałek, 11 maja 2009 10:43

Panel dyskusyjny

"Czy to jeszcze horror? Literatura grozy i jej pogranicza"

Dnia 11 maja 2009 roku członkowie koła polonistycznego wraz z opiekunem panią Moniką Skrzypą uczestniczyli w panelu dyskusyjnym na temat: "Czy to jeszcze horror? Literatura grozy i jej pogranicza" Spotkanie odbyło się w czytelni UMCS w Lublinie w ramach ogólnopolskich obchodów "Tygodnia Bibliotek".

Spotkanie z P. Zuchniewiczem
wtorek, 31 marca 2009 10:38

Spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem

Dnia 30.03.2009r. o godz. 12.00, w Zespole Szkół Samorządowych Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Rejowcu Fabrycznym, odbyło się spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem - dziennikarzem, publicystą, autorem wielu książek poświęconych Papieżowi z Polski. W ramach zajęć koła polonistycznego delegacja z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Staszak i Katarzyna Żeżuła wraz z opiekunem - pania Moniką Skrzypą miała okazję w tej uroczystości uczestniczyć.

Wizyta w teatrze muzycznym
środa, 04 marca 2009 16:26

"Wizyta w teatrze muzycznym"

W środę 4 marca br. uczniowie klas: IIB, IVB, VIA, VIB wybrali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Lublinie. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Pinokio". Dodatkową atrakcją było spotkanie z aktorem, Tomaszem Głębockim. Artysta z humorem opowiadał o sobie oraz o przygotowaniach do występów na scenie, pracy innych aktorów i pracowników teatru. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle scenografii do sztuki. Zadowoleni wróciliśmy do Krasnegostawu. Z pewnością była to wspaniała wycieczka do krainy bajek. Te wyjątkowe przeżycia zatrzymaliśmy w niecodziennych pamiątkach i licznych zdjęciach, które dekorując nasze pracownie, przetrwają na długo.

Spotkanie z S. Dardą 2009
piątek, 23 stycznia 2009 12:17

"Spotkanie z pisarzem Stefanem Dardą"

23 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Okrzei w Krasnymstawie odbyło się spotkanie klas: I b gimnazjum i VI b szkoły podstawowej z pisarzem Stefanem Dardą. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z twórcą oraz zapoznania się z prezentacją jego debiutanckiej książki pt. "Dom na wyrębach"

Twój Dar Serca dla Hospicjum
poniedziałek, 01 grudnia 2008 10:46

2009_hospicjum_5 W dniach 6-20 listopada nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” pod patronatem wojewody lubelskiego Henryki Strojnowskiej i lubelskiego kuratora oświaty Krzysztofa Babisza.

Celem akcji była zbiórka środków pieniężnych na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie oraz rozbudzenie wrażliwości młodzieży szkolnej na potrzeby ludzi chorych i potrzebujących wsparcia.