Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Spotkanie z P. Zuchniewiczem
Wpisany przez Administrator
wtorek, 31 marca 2009 10:38

Spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem

Dnia 30.03.2009r. o godz. 12.00, w Zespole Szkół Samorządowych Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Rejowcu Fabrycznym, odbyło się spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem - dziennikarzem, publicystą, autorem wielu książek poświęconych Papieżowi z Polski. W ramach zajęć koła polonistycznego delegacja z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Staszak i Katarzyna Żeżuła wraz z opiekunem - pania Moniką Skrzypą miała okazję w tej uroczystości uczestniczyć.

Zgromadzeni z uwagą obejrzeli inscenizację pt.: "Jan Paweł II - Papież Pokoju" przygotowaną przez uczniów gimnazjum, wysłuchali piosenek związanych z pontyfikatem Jana Pawła II, które wykonał chór szkolny. Następnie pan Paweł Zuchniewicz wspominał papieża, opowiadał o nim w kontekście pielgrzymek, spotkań i rozmów z przyjaciółmi "Wujka Karola". Pisarz przybliżył młodym czytelnikom tematykę swoich książek, m. inn.: "Lolek. Młode lata Papieża", "Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża", "Cuda Jana Pawła II", "Habemus Papam".

Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy od pana Pawła Zuchniewicza dedykacje do książek. Lektury znajdują się w zbiorach naszej szkolnej biblioteki. Zachęcamy do czytania!

oprac: M.S.
2009_Spotkanie_P.Zuchniewicz_12009_Spotkanie_P.Zuchniewicz_2
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone