Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Spotkanie z S. Dardą 2009
Wpisany przez Administrator
piątek, 23 stycznia 2009 12:17

"Spotkanie z pisarzem Stefanem Dardą"

23 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Okrzei w Krasnymstawie odbyło się spotkanie klas: I b gimnazjum i VI b szkoły podstawowej z pisarzem Stefanem Dardą. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z twórcą oraz zapoznania się z prezentacją jego debiutanckiej książki pt. "Dom na wyrębach"

Na wstępie, prowadzący spotkanie dziennikarz, zwrócił uwagę zgromadzonych na wyjątkowość utworu oraz przybliżył wszystkim historię powstania książki. Podkreślił, że akcja "Domu na wyrębach" toczy się w naszym regionie lubelskim. Następnie autor udzielił wywiadu. Pytania dotyczyły genezy utworu oraz reakcji czytelników po opublikowaniu dzieła. Nie omieszkano zapytać o tematykę powieści oraz bohaterów, którzy w niej występują. Piątkowe spotkanie uczniowie uważają za wydarzenie nietuzinkowe. Pozwoliło ono poznać nowe wartości prozy sensacyjnej. Na uwagę zasługiwał perfekcyjnie przygotowany wywiad oraz pełne ekspresji i twórczych poszukiwań opowieści Stefana Dardy na temat swojej publikacji.

oprac: D. Brodzik, S. Szymańska

2009_Spotkanie_S_Darda12009_Spotkanie_S_Darda22009_Spotkanie_S_Darda3

2009_Spotkanie_S_Darda42009_Spotkanie_S_Darda5

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone