Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Szkolny Rzecznik Praw Ucznia

 W naszej szkole Rzecznikiem Praw Ucznia jest szkolny pedagog – p. Ewelina Głuchowska

Rzecznik wspiera uczniów i jest ich reprezentantem w szkolnym systemie obrony praw ucznia.

Kiedy jako uczeń  możesz zwrócić się z prośbą o pomoc do Rzecznika:

  1. Jeżeli uważasz, że naruszone zostało Twoje prawo do jawnej, umotywowanej  i sprawiedliwej oceny, możesz swoje spostrzeżenia wyrazić na piśmie i zaopatrzyć swoim podpisem, po czym wręczyć Rzecznikowi Praw Ucznia (lub wrzucić do skrzynki Bezpieczna Szkoła znajdującej się na parterze, zawieszonej na ścianie przy wejściu do szkoły).
  2. Szkoła gwarantuje, że Twoje nazwisko będzie znane tylko i wyłącznie Rzecznikowi i Dyrektorowi szkoły. W razie potrzeby, za Twoją zgodą Twoje nazwisko może zostać ujawnione także nauczycielowi, którego sprawa dotyczy.
  3. Zażalenie nie może powodować dla Ciebie ujemnych konsekwencji.
  4. Zażalenie musi polegać na konkretnym przedstawieniu faktów, nie może zawierać oceny nauczyciela, ani też obraźliwych sformułowań.
  5. Rozpatrzenie zażalenia należy do dyrektora, a uczeń składający je nie może domagać się informacji o podjętych przez dyrektora krokach.
  6. Dyrektor szkoły podejmuje właściwe działania, zwłaszcza, gdy zażalenie dotyczące jednej sprawy zgłaszane są przez wielu uczniów.

 

Celem szkolnego systemu obrony praw ucznia  nie jest zaszkodzenie komukolwiek, ani pogorszenie opinii, ale usunięcie ukrytych najczęściej przyczyn konfliktów i niechęci w stosunkach uczniowie – nauczyciele.

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone