Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Coś pięknego
Wpisany przez Administrator
sobota, 30 stycznia 2010 14:28

Loteria_122 i 25 stycznia 2010 roku, w naszej szkole odbyła się wielka loteria fantowa zorganizowana przez uczniów klasy II a. Cały dochód przekazano na zakup przypraw i żywności dla Kuchni dla ubogich działającej przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

 

Początek akcji nastąpił już w pierwszych dniach stycznia, kiedy wśród uczniów szkoły ogłosiliśmy zbiórkę fantów. Mogły to być zarówno figurki jak i pamiątki, pluszaki, książki czy przybory szkolne. W sumie zebrano ponad 250 najróżniejszych rzeczy. Pomysł zorganizowania loterii podsunęła nam nasza wychowawczyni, p. Teresa Laskowska. W przygotowania do imprezy, nazwanej przez nas żartobliwie „Coś pięknego”, włączyli się zarówno uczniowie, ciało pedagogiczne i dyrekcja szkoły. To dzięki ich współpracy odniosła ona tak wspaniałe efekty. Uczniowie naszej klasy zostawali po lekcjach, aby policzyć, ponumerować i opisać wszystkie przedmioty. Mimo że ciężka, ta praca była dla nas dobrą zabawą i sposobem na spędzenie razem czasu.

Już pierwszego dnia, loteria cieszyła się wśród młodzieży dużym powodzeniem, gdyż w czasie kilku przerw sprzedano ponad połowę fantów. Wiele z nich zostało kupione w „ofercie specjalnej” po wyższej cenie. Pomimo, że głównym celem akcji było wspomożenie kuchni dla ubogich, chcieliśmy także zintegrować nasza klasę oraz spróbować współpracy w szczytnej sprawie. Obydwa zamierzenia udało się zrealizować. Podczas obydwu dni trwania imprezy zebrano ponad 260 zł.

W poniedziałek, 26 stycznia wszyscy uczniowie klasy IIa udali się na plebanię kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Przekazaliśmy księdzu proboszczowi produkty zakupione za zdobyte pieniądze. Mimo, że nie zapowiadaliśmy się z wizytą, zostaliśmy bardzo miło przyjęci i poczęstowani słodyczami. Przyjęliśmy także ogromne podziękowania i zapoznaliśmy się z pracą kuchni.

Po tak dużym sukcesie, wspólnie postanowiliśmy powtórzyć loterię za rok i zebrać jeszcze więcej pieniędzy na tak wzniosły cel.

oprac. tekst: ucz. Katarzyna Matczuk kl. IIa gimn.

Loteria_2Loteria_3Loteria_4Loteria_5

Loteria_6Loteria_7Loteria_8Loteria_9

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone