Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Młodzi głosują w naszej szkole
Wpisany przez Administrator
niedziela, 13 czerwca 2010 11:11

Wybory_2010__1.Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 po raz kolejny przystąpili do projektu „Młodzi głosują”. Program był realizowany w kilku etapach. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, we wszystkich klasach I-III gimnazjum przedstawiono prezentacje multimedialną, która objęła najważniejsze informacje na temat: wyborów, kompetencji prezydenta oraz poglądów każdego z kandydatów.

Uczniowie zaangażowani w akcję przygotowali ulotki i plakaty, na których zamieszczone były hasła, informujące o zbliżających się wyborach na prezydenta RP. Gimnazjaliści wczuli się w swoją rolę. Przygotowano lokal wyborczy, karty do głosowania, powołano komisję złożoną z uczennic z klas II i III gimnazjum, której zadaniem było czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wyborów.
Lokal wyborczy był otwarty od godziny 7:15. Największe zainteresowanie akcją przejawiły klasy I gimnazjum. O godzinie 13:15 rozpoczęto komisyjne liczenie głosów. Na 193 osób upoważnionych do głosowania, swój głos oddało 101, a więc frekwencja wyniosła 52,33%. Wśród uczniów największe poparcie otrzymał kandydat PO-Bronisław Komorowski. Koordynatorem akcji była nauczycielka historii i wos'u p. Marta Cięciera.
Akcja „Młodzi głosują” odniosła duży sukces w naszej szkole. Mamy nadzieję, że szkolna imitacja wyborów prezydenckich w przyszłości zachęci naszych uczniów do uczestnictwa w życiu politycznym.

Wybory_2010__2.Wybory_2010__3.Wybory_2010__4.Wybory_2010__5.

Wybory_2010__6.Wybory_2010__7.

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone