Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Otrzęsiny w gimnazjum
Wpisany przez Administrator
niedziela, 31 stycznia 2010 08:48

2009_Otrzesiny_7 

We wrześniu w naszej szkole odbyły się ''otrzęsiny'' dla klas I gim. zorganizowane przez uczniów klasy 2 'A' pod nadzorem Pani Teresy Laskowskiej. Udział brały trzy klasy pierwsze: 1'A',1'B' oraz klasa i 1'C' wraz z wychowawcami, którzy wspierali swoich podopiecznych.

Impreza została poprowadzona przez uczennicę klasy II A - Anetę Czwórnóg. Na wstępie zapoznano wszystkich uczniów z zasadami oraz przebiegiem wszystkich konkursów. Pierwszą konkurencją było zaprezentowanie strojów kotów, które zostały ocenione przez jury, w którego skład wchodziły trzy osoby. Walkowerem wygrała klasa 1'A' reprezentowana przez Wiktorię Kosałkę. Drugim z kolei zadaniem było wymyślenie piosenki o kotach bądź o swojej klasie. Każda klasa zaprezentowała swoją twórczość literacką, lecz wygrać mogła tylko jedna. Wszystkie piosenki były bardzo ciekawe i podobały się uczestnikom zabawy, lecz nagroda przypadła znów klasie 1'A'. Następnym zmaganiem , jak na koty przystało, było picie mleka z płytkiej miseczki. Utrudnieniem było to, że zawodnicy musieli skonsumować mleko jedynie językiem, bez pomocy słomki etc. Ex aequo wygrała klasa 1'A' i klasa 1'C'. Dla wychowawców klas także było zadanie, z którym musieli się uporać, aby za wszelką cenę pomóc klasie w wygranej.
 

Pani J. Garbal (kl.1' ') oraz Pani D. Kura (kl.1' ') musiały wypić sok domowej roboty z cytryny, nie wykrzywiając się, po czym uśmiechnąć szeroko do swoich wychowanków. Wszystkie trzy panie dały radę w wypiciu całego kubka kwaśnego soku i każda klasa dostała po 10 pkt. Następnie, prowadząca zaprosiła na środek po dwie osoby z każdej klasy do konkurencji, która polegała na zjedzeniu połowy jabłka trzymanego przez partnera bez użycia rąk. Wydawało się to bardzo trudne lecz uczniowie poradzili sobie i zdobyli nowe doświadczenie. Na wzór programu 'Taniec z gwiazdami' była stworzona kolejna konkurencja. Poproszono 2 pary z poszczególnych klas, aby przez 1 minutę zatańczyły dowolny taniec. Wszystkie pary zachwyciły publikę i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wygrana przypadła tym razem klasie 1'C'.

Ostatnią już, decydującą o wynikach konkurencją była znajomość polskich oraz zagranicznych przebojów. Szkolny DJ Mateusz Waśkiewicz z kl.3'A' puszczał po 3 sekundy początki utworów, a uczniowie musieli wykazać się nadzwyczajnym refleksem żeby dostać 5 pkt. za każdy utwór. Znów na czele była klasa 1'A' i 1'C'. Po podsumowaniu punktów przez jury, zwycięzcą konkursu zostali uczniowie klasy 1'A'. Główną nagrodą był wspaniały, bardzo duży medal w kształcie głowy kota, który wykonała Kasia Matczuk. Za drugie miejsce, które przypadło klasie 1b i trzecie klasie 1c otrzymano dyplomy wykonane przez Łukasza Jurkowskiego według jego własnego oprojektu.

Moim zdaniem wszystkim ''pierwszakom'' oraz pozostałym uczestnikom bardzo podobały się „chrzciny”. Mocną stroną było zaangażowanie we wszystkie rywalizacje. 

Ogólnie rzecz biorąc, uczniowie klasy 2'A' spisali się na medal przygotowując się do tego bardzo solidnie. Była to bardzo niecodzienna oraz emocjonująca zabawa, w której wszyscy doskonale się bawili. Po tym wszystkim odbyła się dyskoteka. Bez wątpienia były to jedne z fajniejszych otrzęsin w historii naszej szkoły.

tekst: ucz. kl. IIA Aneta Czwórnóg

2009_Otrzesiny_12009_Otrzesiny_22009_Otrzesiny_32009_Otrzesiny_8

2009_Otrzesiny_42009_Otrzesiny_52009_Otrzesiny_6

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone