Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Walentynkowe spotkanie z Romeo i Julią
Wpisany przez Administrator
piątek, 12 lutego 2010 11:13

romeo12 lutego uczniowie pierwszych i drugich klas naszego gimnazjum  mieli okazję  obejrzeć w Lublinie spektakl pt. ,, Romeo i Julia”.

Młodzież z zainteresowaniem oglądała ten jeden z najpopularniejszych dramatów Szekspira, w którym przedstawiono dzieje tragicznej miłości dwojga młodych ludzi. Sztuka pokazuje konflikt pomiędzy zwaśnionymi rodami. To właśnie ów spór sprawił, że historia kochanków z Werony skończyła się nieszczęśliwie.

"Romeo i Julia" to dramat, w którym autor pokazał moc, jaką posiada miłość.

Wyjazd do teatru, który zorganizowała pani Teresa Laskowska, był więc wspaniałą okazją połączenia pasji literackich z obchodami święta zakochanych.

Przedstawienie podobało się młodzieży. Gra aktorów została doceniona przez publiczność, o czym świadczyły zadowolone twarze widzów oraz gromkie brawa. Obejrzenie tego spektaklu było prawdziwą  ,,ucztą duchową”, zwłaszcza dla miłośników teatru.

T.L.

Romeo i Julia w Lublinie 2Romeo i Julia w Lublinie 3Romeo i Julia w Lublinie 1

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone