Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Tradycje i zwyczaje wielkanocne
Wpisany przez Administrator
czwartek, 08 kwietnia 2010 13:49
Wielkanoc_1

Po uroczystym powitaniu kalendarzowej wiosny uczniowie klas I-III kształcenia zintegrowanego  w Zespole Szkół nr4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie na zajęciach lekcyjnych i świetlicowych poznawali tradycje i zwyczaje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych.

Podczas zajęć dowiedzieli się co symbolizuje palma wielkanocna, jak dawniej barwiono jajka i jakie wierzenia ludowe są z nimi związane, uzupełnili swoje wiadomości na temat tradycji oblewania się wodą w Wielkanocny Poniedziałek. Najwięcej radości przyniosło im samodzielne robienie palm, ozdabianie jajek, przygotowywanie kurka dyngusowego oraz wykonywanie różnorodnych ozdób na świąteczny stół. Dzięki zdobytym wiadomościom, samodzielnie wykonanym rekwizytom i ozdobom uczniowie mogli lepiej przygotować się do obchodów tych świąt i oczywiście radośnie je przeżyć.

Wielkanoc_2Wielkanoc_3
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone