Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Przyłbice i kaptury
Wpisany przez Administrator
wtorek, 20 kwietnia 2010 17:17

DSC0096520 kwietnia w naszej szkole gościli rycerze i dama średniowiecznego dworu. Opowiadali o życiu i zwyczajach obowiązujących podczas turniejów, prezentowali białą broń, zakuli w średniowieczne dyby najbardziej knąbrnych młodzików i stoczyli kilka pojedynków. Oprócz zabawy, była to ciekawa lekcja żywej historii.

Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego damy na dworach miały długie rękawy przy sukniach, komu ślubowali okuci w pancerze średniowieczni wojownicy, czym różni się buzdygan od kordzika i dlaczego rycerze nie używali w walce łuków i strzał. Goście opowiedzieli o ceremonii pasowania na rycerza. Była okazja by potrzymać w rękach kopię miecza i topór. Na prezentacji się jednak nie zakończyło. Rycerze wyzwali na pojedynek gospodarzy szkoły. Do walki z "krzyżakiem" stanęli mężnie młodsi rycerze i całkiem nieźle sobie poradzili.Ponizej znajdziecie kilka zdjęć.

Więcej fotografii - w naszej fotogalerii

DSC00970DSC00967DSC01020DSC01026DSC01039

 

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone