Maraton matematyczny
poniedziałek, 10 maja 2010 14:41

Maraton_matematyczny_2"Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rosnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak"

W dniu 6 maja grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w III Międzyszkolnym Maratonie Matematycznym, który organizuje szkoła w Żółkiewce.

Każdą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna, w skład której wchodziło po 2 uczniów z każdego poziomu klas gimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

• Michał Madeja - I B
  • Cyprian  Mataczyński - I B
  • Łukasz Borkowski - II A
  • Łukasz Jurkowski - II A
  • Jakub Podolski   - II A
  • Piotr Pekar - III A

Trzeba było w ciągu 2 godzin rozwiązać 150 zadań o różnorodnej tematyce. Zadania były punktowane po 3, 4 i po 5 punktów. Później była przerwa na poczęstunek  - Organizatorzy  zamówili dla wszystkich pizzę. Po przerwie była druga część Maratonu - były to zadania logiczne i krzyżówki matematyczne. Wwygrywała drużyna która zdobywała największa ilość punktów.

Niestety - nasi uczniowie zajęli miejsce poza podium. Może w przyszłym roku bardziej dopisze szczęście. A może pojedziemy z większą wiedzą i umiejętnościami?

- opiekun drużyny Teresa Laskowska

Maraton_matematyczny_1Maraton_matematyczny_3Maraton_matematyczny_4Maraton_matematyczny_5Maraton_matematyczny_6