„Asy matematyki”
piątek, 28 maja 2010 11:54
 laur27 maja 2010 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „As matematyki” dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej.

Głównym celem konkursu było propagowanie matematyki wśród uczniów klas młodszych szkoły podstawowej, umożliwienie dzieciom sprawdzenia własnych umiejętności oraz wiadomości matematycznych, a także diagnozowanie umiejętności uczniów pod kątem odkrycia talentów matematycznych. Podczas turnieju najmłodsi uczniowie mieli okazję rozwijać i pogłębiać swoje zainteresowania matematyczne, kształtować samodzielne i twórcze myślenie.

Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I. II i III. W matematycznych zmaganiach wzięło udział 30 uczniów.

Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa przyznała tytuł „As matematyki”  następującym uczniom:

W kategorii klas I

• Fidecki Bartłomiej kl. I b
  • Bojarczuk Maria kl. I a
  • Darmochwał Martyna kl. I b
  • Kwiecińska Julia kl. I a
  • Soczyńska Natalia kl. I a

W kategorii klas II

• Kowalczyk Aleksandra kl. II a
  • Kowalczyk Maciej kl. II a
  • Polski Mikolaj kl. II b
  • Kostrzewski Patryk kl. II a
  • Pawlas Miłosz kl. II b
  • Worotyńska Wiktoria kl. II b

W kategorii klas III

• Fidecka Agnieszka kl. III b
  • Chwałek Paweł kl. III b
  • Dobosz Przemysław kl. III b
  • Ćwikła Damian kl. III b
  • Woźniak Aneta kl. III a

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Renata Kwiecień – nauczycielka kształcenia zintegrowanego.