Baw się i bądź bezpieczny
czwartek, 13 maja 2010 13:28

2010_Baw_sie_i_badz_bezpieczny_5Od początku maja br. nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny” w ramach ogólnopolskiej kampanii pod tym samym tytułem.

Celem działań jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym:

• jak dbać o własne bezpieczeństwo,

• jak unikać sytuacji ryzykownych,

• jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, bowiem najmłodsze dzieci są

najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. To właśnie z powodu wypadków każdego roku w Polsce ginie najwięcej dzieci. Partnerem projektu jest Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaś honorowy patronat objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nauczyciele - wychowawcy klas IV – VI SP wspólnie pracowali nad przygotowaniem scenariusza zajęć, które zostały przeprowadzone podczas godzin wychowawczych. Podczas zajęć wykorzystano prezentację multimedialną, która niewątpliwie ułatwiła uczniom zrozumienie problemu.

2010_Baw_sie_i_badz_bezpieczny_12010_Baw_sie_i_badz_bezpieczny_32010_Baw_sie_i_badz_bezpieczny_52010_Baw_sie_i_badz_bezpieczny_6
W ramach projektu planujemy przeprowadzenie zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy (lekcje przyrody) oraz propozycji zabaw umożliwiających bezpieczne spędzanie wolnego czasu (lekcje wychowania fizycznego).