Mleko i owoce dla uczniów
wtorek, 16 marca 2010 21:43

Mleko i owoce w szkole 1W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczą  w programach profilaktycznych „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”.

Uczniowie codziennie otrzymują kartonik mleka oraz świeże warzywa i owoce. Celem programów jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej poprzez zwiększenie ilości nabiału, owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz edukacja z zakresu żywienia. Systematyczne spożywanie nabiału oraz warzyw i owoców dodaje uczniom energii oraz ułatwia naukę. Działania edukacyjne realizowane w szkole w ramach wyżej wymienionych programów propagują wśród uczniów zdrowe odżywiania się oraz zmieniają i kształtują ich nawyki żywieniowe.

Programy„Szklanka mleka” i „Owoce w szkole” prowadzone są przez Agencję Rynku Rolnego.

Mleko i owoce w szkole 2Mleko i owoce w szkole 3Mleko i owoce w szkole 4