Uroczystosci szkolne
AKADEMIA Z OKAZJI DNIA MATKI W „CZWÓRCE”
poniedziałek, 31 maja 2010 00:00

2010_Dzien_Mamy_3Dzień 26 maja 2010r. był bardzo uroczystym dniem w klasie V C, ponieważ gościliśmy mamusie z okazji ich święta. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do uroczystości. Wytrwale ćwiczyły swoje role, aby dobrze wypaść przed mamami.

3 Maja - patriotycznie, kolorowo i sportowo
poniedziałek, 03 maja 2010 19:24

3-Maja_Akademia_klas_I_-_III_5219 lat temu z inicjatywy  Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego i Hugo Kołłątaja powstała Ustawa Rządowa, zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Była ona owocem starań Stronnictwa Patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej.

Katyńskie Dęby Pamięci - sylwetki bohaterów
poniedziałek, 19 kwietnia 2010 15:56

Stanisław Ponarski,  Franciszek Rzepka, Józef Sidor, Grzegorz Kościuk - sylwetki bohaterów

Katyńskie dęby pamięci
sobota, 17 kwietnia 2010 18:48

2010_Katynskie_Deby_13

16 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbyła się piękna i ważna uroczystość  patriotyczna, której głównym celem było kultywowanie pamięci o Polakach – ofiarach zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat.

Katyń - ocalić od zapomnienia
sobota, 10 kwietnia 2010 13:44
katyn„Związali drutem człowiekowi ręce
I wyśmianego kładli w płytkie groby
Żeby nie wzywał prawdy w testamencie
I już na zawsze był anonimowy”

Czesław Miłosz

Dzień Prymusa 2010
wtorek, 02 marca 2010 16:48

2010 Dzien Prymusa 01

„Nie ten żył długo, kto wiek przeżył długi, lecz kto życie wielkimi ozdobił zasługi. Nie ten żył długo, kto liczne miał lata, lecz ten, kto zrobił wiele dobrego dla świata”.

Ksiądz Adam Naruszewicz

Dzień Patrona 2009
niedziela, 31 stycznia 2010 10:50

„Podążamy drogą, którą wyznaczył nasz Patron”

2009_Dzien_patrona3W dniu 16 października 2009 roku, już po raz czwarty, obchodziliśmy święto Patrona naszej szkoły – Ojca Świętego – Jana Pawła II.

Młodzież naszego gimnazjum pod opieką pani Doroty Szewczak, Magdaleny Nawrockiej oraz siostry Danuty Grzesiak i księdza Roberta Mielnika przygotowała słowno-muzyczną oprawę uroczystości w kościele pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego dla mieszkańców całej parafii, rozpoczętą słowem wstępnym wygłoszonym przez księdza Henryka Kapicę. Duchowny wspominał postać Papieża – Polaka, przybliżał uczniom wartości, jakimi kierował się ich Patron, wzywał do zachowania w sercach nauk Ojca Świętego.