Akcje charytatywne
„Twój Dar Serca dla Hospicjum” - podsumowanie
środa, 27 kwietnia 2011 20:48
Kiermasz_ciast_i_ozdob_wielkanocnych_2011_4Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” dobiega końca. W piątek, 29 kwietnia, puszka z pieniędzmi zostanie odwieziona do organizatora, Społecznego Gimnazjum i Liceum im. Sobieskiego w Lublinie.
Bardzo staraliśmy się pozyskać jak najwięcej środków dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Akcja "Twój Dar Serca Dla Hospicjum" rusza po raz trzeci
czwartek, 24 marca 2011 17:36

Dnia 21 marca 2011 r. już po raz trzeci wystartuje akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. W szkołach całego województwa lubelskiego będą zbierane datki na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Hospicjum im. Małego Księcia oraz Liceum i Gimnazjum Sobieskiego, a patronat honorowy nad akcją objęła Wicewojewoda Lubelski Henryka Strojnowska oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.

Działania charytatywne w szkole
sobota, 05 marca 2011 08:21

2011_Dzialania_charytatywne_6

Już po raz kolejny uczniowie klasy IIIa naszego gimnazjum zbierali pieniądze na kuchnię dla ubogich. W odróżnieniu od innych zbiórek pieniędzy, zrobili to w bardzo pomysłowy sposób.

„Góra Grosza” = sukces!
środa, 12 stycznia 2011 17:50

Akcja_charytatywna_Gora_grosza_2011_12„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

W XI edycji akcji uczniowie naszej szkoły usypali naprawdę imponującą górę grosików. 20 grudnia przedstawiciele klas przekazali uzbierane pieniądze do opiekuna samorządu szkolnego - pani Doroty Szewczak. Grosze zostały komisyjnie posegregowane, policzone i zważone.

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" - zbiórka w szkole zakończona! Lista darczyńców!
poniedziałek, 20 grudnia 2010 11:08

pdpz_mW listopadzie ruszyła kolejna edycja akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” organizowana przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radio S.A. i Telewizji Polskiej S.A. oddział w Lublinie. W dniu dzisiejszym akcja zakończyła się.

Rośnie "Góra Grosza"
czwartek, 09 grudnia 2010 17:30

W dniach 22 listopada - 3 grudnia w całej Polsce odbyła się zbiórka pieniędzy. W tym roku organizowana jest po raz XI. Organizatorem jest Towarzystwo "NASZ DOM". Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka.

„Stara książka w nowym miejscu”
czwartek, 23 września 2010 00:00

Zakończyła się w naszej szkole akcja „Stara książka w nowym miejscu”. W czasie jej trwania w naszej szkole  przeprowadzona została zbiórka książek dla dzieci w gminy Wilków na Lubelszczyżnie. Nasi uczniowie i nauczyciele przekazali łącznie około 30 kg książek, lektur szkolnych, książeczek dla dzieci oraz artykułów szkolnych dla powodzian. wszystkie dary przekazane zostały juz do biura koordynatora w Lublinie.