Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Podsumowanie ZTU - inauguracja Żyj Normalnie
Wpisany przez Administrator
środa, 27 października 2010 18:43

ZTU_podsum-084927 października odbyło się  podsumowanie działań i konkursów prowadzonych w naszej szkole w ramach X, jubileuszowej kampanii  profilaktyczno – edukacyjnej „Zachowaj trzeźwy umysł 2010”. Spotkaniem z dzielnicowym  zainaugurowana została kolejna edycja programu prewencyjnego dla uczniów klas V - „Żyj normalnie”.

Spotkanie poprowadzili uczniowie kl. VIb - Eliza Sawczuk i Jakub Sokół.

Na spotkaniu obecni byli goście:

 • p. Alicja Grabiec – Pełnomocnik Burmistrza d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Krasnymstawie oraz
 • p. Marian Krysa – dzielnicowy  Komendy Powiatowej Policji w  Krasnymstawie.

Obecni na spotkaniu uczniowie klas II, IV i V obejrzeli krótką scenkę teatralnej pt. „Nie, nałogom”, w wykonaniu uczniów klasy VIc przygotowanych przez panią  Renatę  Kwiecień. Na scenie pojawili się: Czerwony Kapturek, Wilk i Babcia. We współczesnej aranżacji bajki o dzielnej dziewczynce, nieulegającej namowom i ratującej swoją Babcię z nałogu, znowu zwyciężyło Dobro. Jak to we współczesnej bajce bywa, Zły Wilk - diler  został pokonany przez połączone siły Czerwonego Kapturka i dzielnej brygady interwencyjnej sił porządkowych.

Przedstawienie bardzo podobało sie uczniom klas młodszych.

Po przedstawieniu, pan dzielnicowy opowiedział krótko o zajęciach prowadzonych w ramach programu "Żyj normalnie", a następnie przewodniczący klas V odebrali pakiety edukacyjne ufundowane przez Urząd Miasta. Wśród nich znalazły się drobne prezenty: elementy odblaskowe, zeszyty i przybory szkolne.

Następnie podsumowano działania prowadzone w ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego „Zachowaj Trzeźwy umysł”. To już X edycja programu promującego zdrowe postawy wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu w szkołach całej Polski odbywają się rajdy rowerowe, wycieczki, zawody sportowe oraz liczne konkursy dla całych klas  i indywidualne dla uczniów. W tym roku dla zwycięzców z naszej szkoły, za wyróżnione prace w  konkursach literacko – plastycznych pt. „Życzę Sobie” i „Życzę Tobie”, organizator przekazał drobne nagrody.

W imieniu organizatorów konkursu, oraz burmistrza, p. Andrzeja Jakubca, nagrody i dyplomy wręczyła p. Alicja Grabiec.

Organizatorzy przyznali nagrody, gry komputerowe, dla:

 • Macieja Kowalczyka z klasy IIIa (SP)
 • Filipa Adamczuka IIa  (SP)
 • Patryka Piłata IIa (SP)
 • Bartłomieja Kliszcza IIa (SP)

Uczniowie wszystkich krasnostawskich Zespołów Szkół złożyli bardzo dużo prac w obu konkursach plastycznych.  Ogółem na konkurs wpłynęły 84 prace plastyczne. Wiele z nich było na tyle interesujących, że pan  burmistrz postanowił ufundować dodatkowe nagrody dla ambitnych twórców,  między innymi uczniów naszej szkoły. Na etapie miejskim konkursu zwycięzcami zostali:

 • Aleksandra Szyszka kl. Ic (G) - I miejsce
 • Julia Fiszer z kl. IIIb (SP) - I miejsce
 • Bartłomiej Kliszcz z kl. IIa (SP) - II miejsce
 • Erwina Kargul z kl. Ib (G) - wyróżnienie
 • Eliza Maciąg z kl. IIc (G) - wyróżnienie
 • Joanna Pawlak kl. IIIc (G) - wyróżnienie
 • Joanna Jaworska kl. IIa (SP) - wyróżnienie
 • Aleksandra Domańska z kl. IVa (SP) - wyróżnienie
 • Gabriela Lewandowska z kl. VI c (SP) - wyróżnienie

Wybrane, wyróżnione dzieła plastyczne można było  obejrzeć na tablicy. Podziękowaniami nagrodzeni zostali także nauczyciele pracujący z uczniami i organizujący działania profilaktyczne.

Rozstrzygnięto także konkurs literacki dla uczniów szkoły podstawowej pt. „Szkoła bez papierosa”. Wpłynęło bardzo wiele prac, komisja konkursowa wyłoniła najlepsze. Punktacja przedstawia się następująco:

 • I miejsce – Justyna Wójtowicz kl. VIa  (SP) - za wiersz
 • II miejsce – Ilona Roman kl. Vb (SP) za opowiadanie
 • III miejsce – Justyna Mrowiec kl. Vb (SP) za opowiadanie
 • III miejsce -  Aleksandra Ścibor kl Vb (SP) za opowiadanie

Wyróżnienia otrzymali:

 • Michał Moń kl. IVa za opowiadanie
 • Aleksandra Manachiewicz kl. Vc  - za wiersz

Uroczystość podsumowania przygotowali p. Renata Kwiecień, p. Jadwiga Skrzypek i p. Piotr Galiński.

ZTU_podsum-0848ZTU_podsum-0822ZTU_podsum-0824ZTU_podsum-0834ZTU_podsum-0829ZTU_podsum-0838

ZTU_podsum-0827

ZTU_podsum-0857


 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone