Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Teatr profilaktyczny
Wpisany przez Administrator
piątek, 19 listopada 2010 08:53

Nie_drecz_mnie1W dniu 17 listopada gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru „Kurtyna”  w Krakowie, którzy wystawili inscenizacje poświęcone profilaktyce uzależnień i przemocy.

Uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl  pt. „Dylematy małej Agaty”, który opowiadał o rozterkach małej Agatki, dokonującej ważnych wyborów. Przedstawienie poruszało m.in. problem bezpieczeństwa dzieci poza domem – zwrócona została uwaga, aby nie zawierać przypadkowych znajomości. Spektakl podkreślał również  konieczność dbania o zdrowie, właściwego odżywiania się a także regularnych wizyt u lekarza. Podczas występu aktorzy wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki tematycznie związane z poruszanym w danej chwili problemem.

Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej mieli zaś możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Nie dręcz mnie” opowiadającego historię dwóch koleżanek Basi i Weroniki oraz ich wspólnego kolegi Bartka, który znęcał się psychicznie i fizycznie na słabszych.  Spektakl podejmował problematykę przemocy fizycznej i psychicznej a także zwrócił uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy. W przedstawieniu podkreślono  duże znaczenie współpracy  nauczycieli  oraz rodziców  w rozwiązywaniu problemów ich  dzieci .

Dylematy_malej_Agaty

Nie_drecz_mnie

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone