Są powody do dumy!
niedziela, 17 kwietnia 2011 20:45

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty są  niezmiennie wyznacznikiem pozycji szkoły, pracy uczniów i zaangażowania nauczycieli.

W tym roku Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie może się pochwalić największą liczbą laureatów i finalistów wśród krasnostawskich szkół. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych uczniów w woj. lubelskim, m.in.: z języka polskiego i biologii.

Po najwyższe laury i prestiżowy tytuł sięgnęły uczennice klasy IIIb gimnazjum:

Katarzyna Żeżuła - laureatka konkursu polonistycznego (nauczyciel przygotowujący – Monika Skrzypa)

Dominika Weremkolaureatka konkursu biologicznego (nauczyciel przygotowujący – Barbara Huszcza)

Katarzyna Żeżuła - laureatka konkursu krasomówczego (nauczyciel przygotowujący – Monika Skrzypa)

Pochwały należą się też finalistom. Należą do nich:

- gimnazjalistki:

Agnieszka Wójcik – finalistka konkursu biologicznego (nauczyciel przygotowujący – Barbara Huszcza)

Karolina Kozak – finalistka konkursu geograficznego (nauczyciel przygotowujący – Joanna Kurek)

Jagoda Chmiel – finalistka konkursu historycznego (nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Rybczyńska – Manachiewicz)

- oraz uczniowie szkoły podstawowej:

Jakub Sokół i Wojciech Rogowski – finaliści konkursu historycznego (nauczyciel przygotowujący – Marta Cięciera)

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Należy dodać i podkreślić, że wyniki konkursów to dodatkowy czynnik, który powinni brać pod uwagę rodzice, wybierając naszą placówkę na etap nauki dla swojego dziecka. W tej szkole każdy uczeń znajdzie dla siebie przedmiot, który będzie poszerzał jego zainteresowania. Przy rozwijaniu swych zdolności może liczyć na zaangażowanie i pomoc nauczycieli, gdyż tutaj kładzie się duży nacisk na pracę z uczniem zdolnym. Przynosi to z roku na rok coraz więcej wymiernych korzyści - laureaci konkursów przedmiotowych są zwolnieni z etapu egzaminu gimnazjalnego lub sprawdzianu po klasie VI, zaś ich koledzy przekonują się, że nauka może przynieść wiele radości i satysfakcji.

M.S.

Kasia Żeżuła - laureatka 2 konkursów: polonistycznego i krasomówczegoDominikaWeremko - laureatka konkursu biologicznego

Finaliści konkursów przedmiotowych: biologicznego, historycznego i geograficznego