Małe Asy Matematyki
poniedziałek, 13 czerwca 2011 10:39
laur  Dnia 7 czerwca 2011 r.  odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „AS MATEMATYKI” dla klas I – III szkoły podstawowej.

Głównym celem organizowanego konkursu było wyłonienie tych uczniów, którzy potrafią dobrze wykonywać obliczenia liczbowe, dostrzegają i umiejętnie stosują zasady i prawidłowości matematyczne oraz wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Rywalizacja odbywała się na poszczególnych poziomach, czyli kl. I, kl. II i kl. III. W matematycznych zmaganiach uczestniczyło 30 uczniów.

Po analizie prac uczniów Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów. Uczniom z najwyższą liczbą punktów nadała tytuł „AS MATEMATYKI”.

W kategorii kl. I

I miejsce : Patryk Bracha  - kl. I b - „ AS MATEMATYKI ” kl I

II miejsce :  Wojciech Śledź  -  kl. I b

III miejsce : Iga Krawczyk       - kl. I b

III miejsce:  Zofia Janowska  - kl. I b

W kategorii kl. II

I miejsce: Maria Bojarczuk – kl. II a  - „AS MATEMATYKI” kl. II

II miejsce: Jacek Mąka             – kl. II b

III miejsce: Bartłomiej Fidecki – kl. II b

W kategorii kl. III

I miejsce: Maciej Kowalczyk – kl. III a „AS MATEMATYKI” kl. III

II miejsce: Aleksandra Kowalczyk  - kl. III a

III miejsce: Michał Dyjach                - kl. III b

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów   w rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy I miejsc nagrody książkowe.

Uczniów, którzy zostali laureatami konkursu przygotowali nauczyciele kształcenia zintegrowanego: p. Joalanta Wołos, p. Maria Liśkiewicz, p. Małgorzata Wróbel, p. Jolanta Dworucha i p. Barbara Chlebuś.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Renata Kwiecień.