Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 15 listopada 2010 17:53

11_listopada-1--64010 listopada 2010 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie mogli obejrzeć montaż słowno – muzyczny oraz projekcje multimedialne przygotowane przez p. Agnieszkę Rybczyńską- Manachiewicz.

 

Apel rozpoczęła, do muzyki F. Chopina, Paulina Bednarska słowami:

,, Warto się czasami zasłuchać w wiatru granie,

Szum gałęzi…

Listopadów przemijanie.

Warto się czasem zasłuchać w grobów ciszę,

By mowę wieków usłyszeć.

One mówią…”

Uczniowie mieli także okazję obejrzeć Annę Kaliniak, Sylwię Nosal, Adriannę Czubacką, które wcieliły się w prześladowane przez nauczyciela – Prusaka, w tej roli Maciej Marucha,  dzieci z Wrześni  oraz Marcina i Bartłomieja Krawców, którzy odegrali  polskich żołnierzy walczących po przeciwnych stronach frontu podczas I wojny światowej.

Wysłuchano również ,, Roty” w wykonaniu Natalii Wójcik,  pieśni patriotycznej pt. ,, Miejcie nadzieję…” w interpretacji Weroniki Kopeć, Pauliny Sobstyli Łukasza Borkowskiego oraz pieśni pt. ,, Niepodległość” w wykonaniu Klaudii Kalineckiej.

Zespół ,, Jak Zawsze” pod kierunkiem p. Leszka Darmochwała zaśpiewał utwór pt. ,, Biały krzyż”.

W uroczystości wzięli także udział: Łukasz Kucharczyk, Olga Wiśniewska, Kornelia Figiel, Dominika Haratym, Mateusz Świdnik.

Podziękowania należą się p. Magdalenie Nawrockiej za pomoc przy przygotowaniu dekoracji  oraz rodzicom za udostępnienie kostiumów.
oprac: A. Rybczyńska-Manachiewicz
11_listopada-2--640
11_listopada-3--640
11_listopada-5--640
11_listopada-4--640
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone