Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Pokazy z fizyki w Lublinie
Wpisany przez Administrator
piątek, 10 września 2010 00:00

DSCF1560-R

W dniu 10 września uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w pokazach z fizyki. Było to  kolejne spotkanie z naukowcami, pracownikami Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie, na którym gościli nasi koledzy i koleżanki. Za każdym razem w programie pokazów są inne tematy.

W tym roku były  to:

- poprzez zabawę do praw fizyki

- zjawiska optyczne – widzenie

- dynamika ruchu obrotowego

- zagrajmy w zimno – ciepło

Pokazy organizował Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego Instytutu Fizyki UMCS

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z Fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą Pokazów z Fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów.
Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne, czy wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, Pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów.

Uczniom naszej szkoły bardzo podobały się tegoroczne pokazy

Teresa Laskowska

DSCF1552-RDSCF1559-RDSCF1561-RDSCF1563-R

DSCF1567-RDSCF1570-RDSCF1572-RDSCF1576-R

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone