Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Na spotkanie z "Telewizją" :)
Wpisany przez Administrator
niedziela, 29 maja 2011 22:08

Wizyta_w_Telewizji_1

9 maja 2011 r. odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez p. Iwonę Grzywna. Celem wyjazdu było poznanie tajników, jakie skrywa telewizja oraz zwiedzanie stolicy.

O godz. 5.00 wszyscy zebraliśmy się przed budynkiem szkoły i o 5.15 Wyruszyliśmy już w drogę. Podróż była dość długa – na miejsce zajechaliśmy dopiero ok. godz. 11.00. Budynek telewizji zwiedzaliśmy z p. Kacprem Iskrą oraz jego kolegą- przewodnikiem. Oczywiście nie obyło się bez zwiedzania łazienek. Kiedy wszyscy byli już gotowi, p. Kacper zaprowadził nas do studia, gdzie nagrywany jest program „Jaka to melodia?”. Wszyscy byli zaskoczeni tym, co zobaczyli. Okazało się, że w rzeczywistości studio wygląda zupełnie inaczej i nie jest odzwierciedleniem tego, co widzimy na ekranie.

Na początku wszyscy zajęli miejsca na widowni, a p. Kacper opowiadał nam o technice filmowej oraz o wszystkim, co związane jest z nagraniem programu. Gdy zakończyła się lekcja o filmie, uczniowie mogli wczuć się w rolę uczestników i zajęli miejsca przy stanowiskach. Po krótkiej sesji fotograficznej przeszliśmy do kolejnego studia, gdzie nagrywa się programy informacyjne. Uczniowie mogli wcielać się w postaci dziennikarzy i gwiazd. Po zakończeniu ćwiczeń w przeprowadzaniu wywiadów odwiedziliśmy studio programu „Kawa czy herbata” oraz magazyn z rekwizytami.

Następnie udaliśmy się na spacer po korytarzach i udaliśmy się do muzeum historii telewizji, gdzie mogliśmy zobaczyć stare kamery oraz pacynki. Gdy zdobyliśmy informacje o dawnych technikach nagrywania filmów – poszliśmy na plac przez budynkiem telewizji, gdzie mogliśmy zobaczyć dwa pomniki. Później p. Kacper zaprowadził nas do bufetu, gdzie można spotkać nawet największe gwiazdy. Spotkaliśmy tam p. Roberta Osma, który gra na fortepianie w programie „Jaka to melodia?”. Okazało się, że jest to bardzo miły człowiek, któremu sława „nie uderzyła do głowy”. Wszyscy otrzymali autografy oraz mogli sobie zrobić zdjęcie z gwiazdą. Pan Robert żartował, że nawet w szkole tyle nie pisał. Spotkanie z muzykiem było bardzo miłe i na pewno długo o nim nie zapomnimy. Pan Kacper zabrał nas również na kilka minut na nagranie programu „Jaka to melodia?”. Był to akurat finał miesiąca i mogliśmy zobaczyć uczestników oraz pana Roberta Janowskiego – prowadzącego program. Po nagraniu mogliśmy się z nim spotkać. Niestety, na wstępie oznajmił, że nie ma czasu i nie będzie z nami rozmawiał, a tym bardziej rozdawał autografów. Zgodził się tylko na zdjęcie grupowe, po czym wyszedł ze studia. Jak widać, sława nie wszystkim służy.

Nasza wizyta w telewizji dobiegła końca i musieliśmy pożegnać się z panem Kacprem Iskrą. Z pewnością nigdy nie zapomnimy tak wspaniałego przeżycia.

O godz. 14.00 przybyliśmy do „Złotych Tarasów”, gdzie mogliśmy coś zjeść i kupić pamiątki. Gdy wszyscy byli już gotowi, mogliśmy wyruszyć w dalszą drogę. Ok. godz. 16.00 byliśmy już w Parku Łazienkowskim. Na pewno nigdy nie zapomnimy tego widoku. Park wyglądał niczym z bajki. Świeże powietrze, kwiaty, zielona trawa, woda.. Aż nie chciało się wracać. Mogliśmy popływać gondolą i podziwiać park z tej perspektywy. Kiedy wszyscy dobili do brzegu, można było wybrać się na spacer. W otoczeniu zielonych liści, wiewiórek i pawi nie czuło się zmęczenia. Niestety, ok. godz. 17.00 musieliśmy opuścić to piękne miejsce. Nadeszła pora powrotu do domu. Niektórzy spali, a inni tryskali energią. W dobrych nastrojach przyjechaliśmy do Krasnegostawu o godz. 21.15 i rozeszliśmy się do domów.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Wszystkim bardzo się podobało, gdyż doświadczyli nowych wrażeń i dowiedzieli się dużo o telewizji. Myślę, że takich wycieczek powinno być więcej, gdyż nie są one nudne i mają wartość edukacyjną.

Wizyta_w_Telewizji_2Wizyta_w_Telewizji_3Wizyta_w_Telewizji_4Wizyta_w_Telewizji_6

Wizyta_w_Telewizji_5Wizyta_w_Telewizji_7Wizyta_w_Telewizji_8Wizyta_w_Telewizji_10

Wizyta_w_Telewizji_9

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone