Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Szlakiem Orlich Gniazd
Wpisany przez Administrator
środa, 01 czerwca 2011 20:37

Szlakiem_Orlich_Gniazd_09

Dnia 1 czerwca o godzinie 6.00 uczniowie klas IB i IC gimnazjum wraz z opiekunami: p. Martą Cięcierą, p. Anitą Iwanicką oraz p. Krzysztofem Sadło wyjechali autokarem spod naszej szkoły na wycieczkę szlakiem Orlich Gniazd.

Po około 5- godzinnej drodze dojechaliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki była wędrówka w Skały Kroczyckie i Rzędkowickie. Następnie zwiedzaliśmy zamki w Mirowie i Bobolicach oraz zamek Ogrodzieniec, który bardzo nam się spodobał. Głodni i zmęczeni dotarliśmy do Olkusza, gdzie nocowaliśmy w miejscowym schronisku. Kolejny dzień zaczęliśmy od spaceru przez Ojcowski Park Narodowy, w którym zobaczyliśmy zamek Pieskowa Skała, Maczugę Herkulesa oraz Bramę Krakowską. Odwiedziliśmy także Grotę Łokietka, gdzie podziwialiśmy formy krasowe. Wracając do domu wstąpiliśmy do Racławic – pola bitwy powstania kościuszkowskiego oraz Wiślicy, gdzie znajduje wybudowana w stylu gotyckim kolegiata. Potem zjedliśmy ciepły obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni.

Natalia Dzida & Julia Staszczak

Szlakiem_Orlich_Gniazd_02Szlakiem_Orlich_Gniazd_04Szlakiem_Orlich_Gniazd_07Szlakiem_Orlich_Gniazd_08

Szlakiem_Orlich_Gniazd_01Szlakiem_Orlich_Gniazd_03Szlakiem_Orlich_Gniazd_11Szlakiem_Orlich_Gniazd_05Szlakiem_Orlich_Gniazd_06

Szlakiem_Orlich_Gniazd_10

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone