Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

"Uczta w teatrze"
Wpisany przez Administrator
środa, 29 czerwca 2011 19:07

Uczta_w_teatrze_10Uczta w teatrze, czyli uczniowie z „Czwórki” na „Les Miserables” w Warszawie!

Dnia 10. 06. Odbyła się wycieczka do Warszawy na spektakl „Les Miserables” w Teatrze Roma. Była to nagroda dla uczniów, którzy w tym roku szkolnym uzyskali tytuł laureata lub finalisty w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była pani dyrektor – Alicja Kasprzak – Żeżuła.

 W wyjeździe wzięli również udział uczniowie – pasjonaci  teatru, którzy chcieli obejrzeć profesjonalnie przygotowaną sztukę. Podczas pobytu w Warszawie młodzież miała okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki miasta i poznać jego historię, dzięki interesującym opowieściom pana przewodnika. Na trasie zwiedzania znalazły się, m.in. Łazienki, Starówka, Zamek Królewski, Barbakan, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kościół Św. Krzyża, Krakowskie Przedmieście – jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy, no i oczywiście Złote Tarasy ;)

Wieczorem uczestnicy wycieczki udali się na trzygodzinną duchową ucztę do Teatru Roma. Oglądając „Les Miserables”, „dotyka się prawdziwego żywego piękna”. Adaptacja powieści Wiktora Hugo „Nędznicy” w inscenizacji zaprezentowanej na scenie Romy to przede wszystkim musical o miłości w kilku aspektach: do dziecka, do kobiety i o sile tego uczucia, które powoduje, że człowiek chce za wszelką cenę diametralnie zmienić siebie i swoje życie. Zwłaszcza jeśli kiedyś popełnił przewinienie, za które musiał ciężko odpokutować. W musicalu duże wrażenie robią sceny zbiorowe przygotowane z ogromnym rozmachem, które widz ogląda z zapartym tchem. Indywidualizację postaci podkreślają znakomicie dobrane kostiumy i wspaniałe muzyczne partie solowe. Prawdziwa uczta! Naprawdę warto obejrzeć.

W przyszłym roku nie obniżamy lotów! J

Fundatorem wycieczki – nagrody jest Burmistrz Krasnegostawu.

Za tak miły prezent – dziękujemy!

M.Skrzypa

Uczta_w_teatrze_01Uczta_w_teatrze_02Uczta_w_teatrze_03Uczta_w_teatrze_04

Uczta_w_teatrze_06Uczta_w_teatrze_07Uczta_w_teatrze_08Uczta_w_teatrze_09

 

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone