Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Ogień Nadziei w Krasnymstawie
Wpisany przez Administrator
czwartek, 16 września 2010 18:06

torch_runW dniu 16 września w Krasnymstawie przebywała reprezentacja niepełnosprawnych sportowców z Andory, którzy są uczestnikami  V Europejskich Letnich Igrzysk Olimpijskich w Warszawie*. Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu było przybycie do Krasnegostawu sztafety z „Ogniem Nadziei” i zorganizowanie ulicami miasta „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”.

„Bieg z Pochodnią ...” (ang. Torch Run) jest światowym ruchem zrzeszającym ludzi dobrej woli, działających społecznie, na co dzień strzegących prawa, głównie policjantów, ale także żandarmów wojskowych, strażników więziennych, strażników miejskich, sędziów,  prokuratorów, adwokatów, a nawet strażaków. Powstał on w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku. Jego twórcą jest szef policji w mieście Wichita, stan Kansas, Richard LaMunion.

„Bieg” jest hołdem złożonym zawodnikom Olimpiad Specjalnych, a jego kulminacyjnym punktem było zapalenie znicza od ognia olimpijskiego pochodzącego z Grecji. Znicz z ogniem olimpijskim będzie płonął w Krasnymstawie do zakończenia Igrzysk w Warszawie.

W biegu wzięli udział reprezentanci z Polski i z krajów, z których ekipy narodowe biorą udział w Igrzyskach. Wśród uczestników biegu znaleźli się m.in. dwaj reprezentanci kadry olimpijskiej Olimpiad Specjalnych z Krasnegostawu, którzy reprezentować będą Polskę podczas Igrzysk i przedstawiciele wszystkich Zespołów Szkół i szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. "Czwórkę" dzielnie reprezentowali uczniowie z klasy VI b. Uczestnicy przebiegli symboliczny dystans z płyty stadionu MOSIR, ulicami M. Sobieskiego i J.Piłsudskiego do Pl. 3go Maja. Tutaj odbyło się przekazanie ognia krasnostawskim sportowcom i zapalenie znicza na płycie rynku.

Torch_Run_2010Torch_Run_2010-5Torch_Run_2010-9Torch_Run_2010-12Torch_Run_2010-13

Torch_Run_2010-19Torch_Run_2010-21Torch_Run_2010-23

 


*Ceremonia Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 odbędzie się 18 września 2010 na Stadionie Legii w Warszawie. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 20:00. Ceremonię poprowadzą Ania Popek i Michał Olszański. Widowisko przygotowuje Jorgos Stylianou odpowiedzialny m.in. za ostanie festiwale w Opolu i Sopocie. Podczas Ceremonii powitamy 56 delegacji sportowych z Europy ( w tym goszczącą u nas delegację z Andory i reprezentantów z Krasnegostawu) oraz  Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych.

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone