Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Powiało grozą w Czwórce...
Wpisany przez Administrator
czwartek, 25 listopada 2010 14:01

Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-2510 listopada, w nieprzebrzmiałej jeszcze atmosferze Halloween, do „Czwórki” zawitał niezwykły gość – pisarz nazywany dziś „nowym mistrzem literatury grozy” oraz „polskim Stephenem Kingiem” – Stefan Darda. Autor docenionego przecz czytelników i krytykę Domu na Wyrębach, a także znakomitej Słonecznej Doliny promował swoją trzecią książkę pod tytułem Starzyzna.

Wizyta w krasnostawskim gimnazjum była jednym z pierwszych i głównych punktów trasy autora po Lubelszczyźnie, a dodatkowo pierwszym spotkaniem, na którym Stefan Darda mógł przedstawić najnowszą powieść wydaną zaledwie dzień wcześniej.

 

Organizatorzy (Dorota Brodzik, Monika Skrzypa, Magdalena Nawrocka i Leszek Darmochwał) zadbali o świetną oprawę imprezy. Pisarza powitała muzyka przywodząca na myśl klimat utworów grozy, a także odpowiednio udekorowana sala. Uczniowie już na wejściu nagrodzili autora gromkimi brawami, a potem z uwagą i zainteresowaniem śledzili przebieg rozmowy prowadzonej przez Mariusza Kargula. Następnie przyszedł czas na pytania od publiczności i tu gimnazjaliści z „Czwórki” bardzo pozytywnie zaskoczyli pisarza zasypując go gradem pytań.

Darda przyznał później, że po raz pierwszy spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem i żywym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Po tak miłych wspomnieniach z pewnością nie raz jeszcze odwiedzi krasnostawską szkołę.

 

Dorota Brodzik
pozdrowienia
Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-5Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-6Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-8
Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-4Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-3Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-7Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-14
Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-27Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-26Spotkanie_z_pisarzem_Stefanem_Darda-30
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone