Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

„Witajcie w naszej bajce…”
Wpisany przez Administrator
wtorek, 14 grudnia 2010 21:30

Witajcie_w_naszej_bajce_01W dniu 14 grudnia 2010 roku  w Zespole Szkół Nr 4 im. Jana Pawła II  w Krasnymstawie  miała miejsce cykliczna impreza integracyjna,  która w tym roku odbyła się  pod hasłem „Witajcie w naszej bajce…”.

W spotkaniu udział wzięły dzieci z oddziału integracyjnego  z Przedszkola  Nr6 „Za żywopłotem”  im. Marii Kownackiej, uczniowie z  klasy  IIc integracyjnej z Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie, dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie oraz uczniowie z klas integracyjnych:  V c, VI c  oraz III c gimnazjum  z Zespołu Szkół Nr 4 wraz z wychowawcami.

Głównym celem spotkania było czerpanie radości ze wspólnej zabawy, wzmacnianie wiary we własne możliwości, środowiskowa prezentacja grup, a także wspomaganie procesu naturalnej integracji dzieci i młodzieży.

Imprezę rozpoczęła p. dyrektor Alicja Kasprzak - Żeżuła, która  serdecznie przywitała  przybyłe na spotkanie grupy wraz z opiekunami oraz gości: p. Alicję Grabiec i p. Mariolę Domalewską – Brodowską. Pani Dyrektor życzyła wszystkim wesołej zabawy oraz wyśmienitego humoru.

Impreza miała charakter zabawy integracyjnej. Wszystkie grupy uczestniczące  w spotkaniu miały za zadanie zaprezentować się w baśniowych konkurencjach. Na początku dzieci przedstawiły inscenizacje wybranych  wierszy  literatury dziecięcej. Następnie w „zgaduj – zgaduli” i "zagadkach smoka Obiboka" wykazały się znajomością bajek. Najbardziej emocjonujące były konkurencje, w których trzeba było wykazać się zręcznością:  skoki mamy Kangurzycy z  Maleństwem, „Gumisie”, „Wyjadanie miodku” i „Poszukiwacze złota”. Uczestnicy mieli również okazję zaprezentować talenty plastyczne w konkurencjach „Malowana lala” i „Podróż do Krainy Baśni”. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz  „Muzyczna loteryjka”. Konkurencje były przeplatane wspólnym śpiewaniem piosenki przewodniej spotkania pt. „Witajcie w naszej bajce”. Kulminacyjnym  punktem programu była zabawa integrująca pt. „Król – królowa” oraz pokaz mody bajkowej, w którym uczestnicy zaprezentowali  się w baśniowych kreacjach.

Spotkanie upłynęło w ciepłej atmosferze oraz dostarczyło nam wielu miłych wrażeń. Dzieci i młodzież świetnie się bawiły, każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.  Sponsorami nagród dla uczestników imprezy byli: Urząd Miasta w Krasnymstawie oraz OSM Krasnystaw, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Imprezę integracyjną przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 w składzie: Renata Kwiecień, Elwira Tubilewicz, Jadwiga Skrzypek, Ewelina Głuchowska, Anna Mazurek i Piotr Galiński.

Witajcie_w_naszej_bajce_02Witajcie_w_naszej_bajce_03Witajcie_w_naszej_bajce_04Witajcie_w_naszej_bajce_16Witajcie_w_naszej_bajce_19Witajcie_w_naszej_bajce_36

Witajcie_w_naszej_bajce_09Witajcie_w_naszej_bajce_40Witajcie_w_naszej_bajce_41Witajcie_w_naszej_bajce_42Witajcie_w_naszej_bajce_43Witajcie_w_naszej_bajce_44

Witajcie_w_naszej_bajce_05Witajcie_w_naszej_bajce_06Witajcie_w_naszej_bajce_07Witajcie_w_naszej_bajce_08

Witajcie_w_naszej_bajce_11Witajcie_w_naszej_bajce_12Witajcie_w_naszej_bajce_13Witajcie_w_naszej_bajce_17

Witajcie_w_naszej_bajce_20Witajcie_w_naszej_bajce_15Witajcie_w_naszej_bajce_22Witajcie_w_naszej_bajce_23

Witajcie_w_naszej_bajce_26Witajcie_w_naszej_bajce_27Witajcie_w_naszej_bajce_28Witajcie_w_naszej_bajce_29

Witajcie_w_naszej_bajce_31Witajcie_w_naszej_bajce_35Witajcie_w_naszej_bajce_37Witajcie_w_naszej_bajce_38

Witajcie_w_naszej_bajce_39Witajcie_w_naszej_bajce_45Witajcie_w_naszej_bajce_46Witajcie_w_naszej_bajce_47

Witajcie_w_naszej_bajce_49Witajcie_w_naszej_bajce-88

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone