Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

I Dzień wiosny!
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 28 marca 2011 11:50

2011_I_Dzien_Wiosny_0321 marca jest nazywany Świętem Wiosny. Jako, że pierwszy dzień wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia, miał on przez wieki ogromny wpływ na ludzi. Jeszcze z czasów pogańskich pochodzi święto wiosny o nazwie "Jare" - bogate w obrzędy powitania wiosny. Niektóre z tych obrzędów, np. topienie Marzanny znane i praktykowane są do dzisiaj.

W naszej szkole Dzień Wiosny również był obchodzony. W tym dniu odbyły się tylko 2 pierwsze lekcje. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego kolejne godziny przeznaczono na świętowanie.

Gimnazjum obchodziło Dzień Wiosny w sali gimnastycznej. Prowadzącymi byli członkowie SU gimnazjum: Kornelia Figiel i Armand Jabłoński. Odbył się quiz „1 z 9”, dotyczący  wiedzy o szkole oraz wiedzy ogólnej. Każda klasa miała w nim swojego reprezentanta, a zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Dominika Kura oraz przedstawicielka Samorządu Monika Słotwińska. Laureatem quizu został Damian Pliszczuk z klasy III B.

Kolejną atrakcją był  pokaz mody wiosennej. W roli modelek wystąpiły uczennice z klas I i II gimnazjum. Prezentowano bardzo pomysłowe i barwne stroje. Motywem przewodnim była oczywiście wiosenna zieleń.

Ważnym wydarzeniem było również widowisko „Mam Talent”. Wielu gimnazjalistów przystąpiło do konkursu i starało się zaprezentować swoje zdolności. Występy uczestników oceniało jury w składzie: pani Anita Iwanicka, ksiądz Robert Mielnik i przewodnicząca SU Patrycja Żaba.  I miejsce w konkursie zajęła grupa Mix-Dance z klasy I C, która zaprezentowała nie tylko śpiew, lecz i układ taneczny. II miejsce przyznano zespołowi „Ajron Majdan” z III B. Natomiast III miejsce zajął Szymon Warchulski z I A, który zaśpiewał i zagrał na gitarze piosenkę „Grenade”. Warto wspomnieć, że na uczestników głosowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

2011_I_Dzien_Wiosny_022011_I_Dzien_Wiosny_042011_I_Dzien_Wiosny_08

2011_I_Dzien_Wiosny_052011_I_Dzien_Wiosny_132011_I_Dzien_Wiosny_142011_I_Dzien_Wiosny_15

2011_I_Dzien_Wiosny_092011_I_Dzien_Wiosny_102011_I_Dzien_Wiosny_112011_I_Dzien_Wiosny_122011_I_Dzien_Wiosny_01  

foto: J. Hacia 

Równie atrakcyjnie witali wiosnę uczniowie szkoły podstawowej. Prowadzącymi byli: Małgorzata Chwil i Wojciech Marucha, a w loży szanownego jury zasiadali: pani Ewelina Głuchowska, pan Piotr Galiński i przedstawicielka SU Aleksandra Ścibor. Wśród uczniów  szkoły podstawowej odbył się quiz „1 z 8”, w którym zwyciężył Jakub Sokół z klasy VI B. Wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: pani Katarzyna Pocińska, pani Sylwia Szymańska oraz przedstawicielka SU Karolina Brześcińska. Uczennice klas IV-VI przygotowały  wiosenny pokaz mody. Nie obyło się również bez prezentacji talentów. I miejsce zajął Wiktor Kościuk z klasy VI B, który wystąpił w pokazie sportowym. II miejsce zajęła Adrianna Czubacka z VI C, która zaśpiewała piosenkę „Lalka”. Natomiast III miejsce przyznano Kindze Tubilewicz i Justynie Mrowiec z klasy V B.

I_Dzien_wiosny_01I_Dzien_wiosny_02I_Dzien_wiosny_04I_Dzien_wiosny_10

I_Dzien_wiosny_05I_Dzien_wiosny_06I_Dzien_wiosny_07I_Dzien_wiosny_08

I_Dzien_wiosny_09I_Dzien_wiosny_11I_Dzien_wiosny_12

Wszystkim uczestnikom zabawy bardzo podobał się ten dzień i mają nadzieję, że kolejną wiosnę przywitamy równie ciekawie. A kto nie był, niech żałuje!

Za przygotowanie wszystkich działań kulturalnych w tym dniu odpowiedzialne były p. Dorota Szewczak i p. Marta Cięciera

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone