Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2011 - zakończyliśmy zbiórkę darów w naszej szkole
Uczniowie z klasy IIb gimnazjum biorący udział w akcji.i najmłodsi uczestnicy akcji - uczniowie klasy Ib szkoły podstawowej

Lista darczyńców - aktualizacja

Miło nam ogłosić, że tegoroczna zbiórka darów prowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” została zakończona. W tegorocznej edycji akcji akcji odbywającej się pod patronatem Radia Lublin, a prowadzonej przez wolontariuszy, między innymi w naszej szkole, zebraliśmy około 171 kg darów. Przypominamy, że celem akcji jest pomoc najuboższym mieszkańcom naszego kraju, w tym biednym  rodzinom wielodzietnym z lubelszczyzny. Wiele osób znajduje się naprawdę w trudnej sytuacji ekonomicznej i musi korzystać z pomocy i wsparcia innych ludzi.

W poprzednich latach cała społeczność szkolna włączyła się do pomocy. W roku ubiegłym zebraliśmy aż 173 kg żywności i odzieży. Tegoroczna akcja okazała się równie udana. Szczegółowe dane po tegorocznej zbiórce wyglądają następująco:

• żywność długoterminowa: 73 kg
  • odzież: 68 kg
  • słodycze: 12 kg
  • zabawki: 12 kg
  • środki higieniczne i czystości: 4kg
  • obuwie: 2kg

W imieniu osób obdarowanych i organizatorów całej akcji, składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. W zbiórce brali udział uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele. Dziękujemy także Rodzicom, którzy pomogli dzieciom w przygotowaniu paczek z darami.
Zebrane środki zostały wczoraj  posegregowane, przeliczone i w najbliższym czasie trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

szkolni koordynatorzy zbiórki