Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Wpisany przez Administrator
czwartek, 06 października 2011 15:56

            Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_2  W ubiegłym tygodniu uczniowie gimnazjum mieli okazję dokształcić się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach współpracy z absolwentami  zaproszony przez nas Grzegorz Witkowski, student II roku Ratownictwa Medycznego w Lublinie  przeprowadził zajęcia, podczas których wraz z nauczycielem EDB przekazywał  umiejętności niezbędne do indywidualnego udzielania pierwszej pomocy w różnych warunkach zagrażających życiu i zdrowiu oraz opowiedział o zachowaniach w sytuacjach kryzysowych.

               Pod kierunkiem instruktora uczniowie przy użyciu fantoma wykonywali resuscytację oddechowo-krążeniową, układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, przećwiczyli też fikcyjną rozmowę z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. To ostatnie z wymienionych zadań wcale nie należało do najłatwiejszych. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno w gimnazjum jak i szkole  podstawowej, zaś uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że w momentach zagrożenia ludzkiego życia, doświadczenie zdobyte podczas tych zajęć przełoży się w przyszłości na działania praktyczne.

Magdalena Nawrocka

Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_3Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_8Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_8Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_5

Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_7Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_1Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_10Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_11Nauka_technik_pierwszej_pomocy_przedmedycznej_6

 

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone