Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011" podsumowana
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 21 listopada 2011 17:32

Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__02

          W dniu 21 listopada w naszej szkole miało miejsce spotkanie poświęcone podsumowaniu kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011” oraz inauguracji kolejnej edycji programu „Żyj normalnie”.

           Z tej okazji gościliśmy w szkole pełnomocnika Burmistrza do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych przy Urzędzie Miasta Krasnystaw – panią Alicję Grabiec oraz mł. aspiranta panią Annę Podgórską z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

        Zebrani na apelu uczniowie naszej szkoły oraz przybyli goście mieli okazję obejrzeć krótką inscenizację profilaktyczną p.t. „Na czacie”, przygotowaną przez „aktorów” z klasy V b, pod kierunkiem p. Joanny Szewczuk. Prowadzenie uroczystości należało do uczniów klasy VIa: Patrycji Żydek i Krzysztofa Brodowskiego, którzy świetnie poradzili sobie z powierzoną im rolą. Uroczystość podsumowania kampanii przygotowali pani Ewelina Głuchowska i pan Piotr Galiński.

          Uczniowie klas piątych zostali zapoznani z głównymi założeniami programu „Żyj normalnie”, w ramach którego będą brali udział w zajęciach prowadzonych przez policjanta. Uczniowie nauczą się jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach a także  co robić, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Ponad to, dla każdego z uczniów klasy piątej przewidziane zostały upominki (odblaskowe breloczki, notatniki, piórniki z wyposażeniem), które z rąk pani Alicji Grabiec odebrali gospodarze klasy Va oraz Vb.

           W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w programie promującym zdrowe zachowania wśród dzieci i młodzieży „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nasza szkoła brała udział w kampanii po raz siódmy. W ramach programu w szkołach całej Polski odbywały się rajdy rowerowe, wycieczki, zawody sportowe oraz liczne konkursy dla całych klas i indywidualnie dla uczniów. Organizator „Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych” przekazał nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursów literacko – plastycznych p.t. „Rosnę, myślę, dbam”, „Ping – Graj – Pong” dla szkół podstawowych oraz „Dorastamy, rozumiemy, pomagamy” dla gimnazjalistów.

W eliminacjach ogólnopolskich laureatami zostali:

 • Kacper Chwaszcz z klasy III b SP – konkurs  „Rosnę, myślę, dbam”,
 • Patrycja Minicka z klasy III c gimn. – konkurs „Dorastamy, rozumiemy, pomagamy”,
 • Wojciech Gwarda z klasy V a SP - konkurs „Biegnijmy razem”,
 • Ewa Merska z klasy II a gimn. - konkurs „Dorastamy, rozumiemy, pomagamy”.

            Uczniowie wszystkich krasnostawskich szkół złożyli bardzo dużo prac w obu konkursach plastycznych. Ogółem na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, w tym aż 76 prac plastycznych złożyli uczniowie z „Czwórki”. Wiele z nich było na tyle interesujących, że pan Burmistrz – Andrzej Jakubiec, postanowił ufundować cenne dodatkowe nagrody, między innymi dla uczniów z naszej szkoły. Wśród nagród były atrakcyjne albumy książkowe i materiały plastyczne. Wybrane, wyróżnione dzieła naszych młodych artystów mieliśmy okazję obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Urzędzie Miasta. Na etapie miejskim nagrody otrzymali autorzy najciekawszych prac:

Konkurs „Rosnę, myślę, dbam”:

 • Aleksandra Kowalczyk – klasa IV a – I miejsce
 • Nikola Kowalczyk – klasa II a – II miejsce
 • Alicja Borzęcka – klasa II a – III miejsce

Konkurs „Dorastamy, rozumiemy, pomagamy”:

 • Patrycja Minicka -  klasa III c gimn. – I miejsce

Konkurs „Ping – Graj – Pong”

 • Aleksandra Kowalczyk – klasa IV a – I miejsce
 • Maja Naklicka – klasa III b – II miejsce
 • Sylwia Janeczko – klasa IV a – III miejsce

           Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy, a wszystkich ucznniów zapraszamy do uczestnictwa w konkursach o tematyce profilaktycznej w  bieżącym roku szkolnym!

oprac. E.Głuchowska / P. Galiński

Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__03Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__04Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__05Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__06

Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__07Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__08Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__09Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__10

Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__11Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__12Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__13Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__14

Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__15Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__16Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__17Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__01

Spotkanie_profilaktyczne_klas_V__18

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone