Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Mali ratownicy
Wpisany przez Administrator
piątek, 02 marca 2012 18:30

     Mali_ratownicy_3W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 trzy klasy z naszego Zespołu Szkół zostały przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy i reagowania podczas potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń. Organizatorem programu społecznego „Mali Ratownicy” był Warszawski Klub Rotariański, zaś honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP – Pani Anna Komorowska.  

      Program miał uświadomić najmłodszym, że czasem nawet drobny gest wystarczy, żeby pomóc bliźniemu w chwili zagrożenia, nie narażając tym samym swojego życia czy zdrowia. Mali ratownicy, oprócz zadań praktycznych, obejrzeli również filmik edukacyjny zawierający ideę programu.

     Uczniowie klas: IIIb, IVb, Vb na zakończenie zajęć otrzymali od organizatorów plecaki z nadrukiem numeru telefonu alarmowego, opaski odblaskowe na rękę oraz malutkie, podręczne apteczki pierwszej pomocy. Przystępna forma przekazu, swobodna i bezstresowa forma zajęć z pewnością przyczyniły się do zdobycia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Można mieć nadzieję, że ta grupa uczniów poradzi sobie w chwili zaistnienia sytuacji kryzysowej.

M.S.

Mali_ratownicy_1Mali_ratownicy_2Mali_ratownicy_4Mali_ratownicy_5

Mali_ratownicy_6 Mali_ratownicy_7Mali_ratownicy_9Mali_ratownicy_8

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone