Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień projektów w naszej szkole
Wpisany przez Administrator
środa, 27 czerwca 2012 17:15

Dzien_Projektow           W poniedziałek, uczniowie klas II naszego gimnazjum uroczyście podsumowali całoroczną pracę nad projektami edukacyjnymi. To już drugi rok, kiedy uczniowie mają obowiązek wziąć udział w tym przedsięwzięciu, samodzielnie zaplanować i wykonać działania a następnie zaprezentować efekty swojej pracy swoim kolegom i koleżankom. 

          Projekt edukacyjny jako metoda nauczania to zaplanowane i koordynowane przez nauczyciela, a realizowane samodzielnie przez uczniów zadanie, które ma przynieść rozwiązanie konkretnego problemu. Można przy tym stosować różnorodne metody, a jego tematyka może dotyczyć treści nauczanych w szkole, ale może również poza nie wykraczać.

 

         Dnia 25 czerwca zgromadzeni  w sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i rodzice usłyszeli od prowadzących imprezę - Pauliny Sobstyl z klasy IIb i Rafała Bojarczuka z klasy IIc następującą zapowiedź:

„Obejrzycie Państwo dokonania uczniów, którzy:

- przemierzyli świat śladami języka i kultury francuskiej

- wyjechali w „wirtualną podróż” do Londynu

- budowali polską demokrację

- zbadali pod kątem fizycznym najbliższą rzeczywistość

- przyjrzeli się modzie „wczoraj i dziś”

- zbadali czystość rzeki Wieprz

- oraz zmierzyli się z historią Beatles’ów”

      Prezentacjom projektów towarzyszyły występy na żywo (m.in. koncert muzyczny i pokaz mody), quizy i konkursy, pokazy multimedialne oraz degustacja francuskich serów i croissantów czy też angielskiej herbaty z mlekiem i pysznych herbatników. Atmosfera była bardzo gorąca, a publiczność żywiołowo oklaskiwała wszystkich występujących.

A oto tytuły projektów edukacyjnych realizowanych w roku szkolnym 2011/2012 i nazwiska opiekunów projektów:

 1.  
  1. „Frankofońska podróż dookoła świata” - opiekun pani Dorota Brodzik
  2. „Młodzi głosują” - opiekun pani Marta Cięciera
  3. „Yesterday the Beatles - dzisiaj nasze” - opiekun pan Leszek Darmochwał
  4. „Ciekawe eksperymenty fizyczne” - opiekun pan Marian Tymicki
  5. „Wirtualna wycieczka do Londynu” - opiekun pani Dominika Kura i pani Dorota Szewczak
  6. „Modni panowie, modne panie - wczoraj i dziś” - opiekun pani Anita Iwanicka
  7. „Badania stanu czystości rzeki Wieprz” - opiekun pani Katarzyna Pocińska

Dzien Projektow 01Dzien Projektow 02Dzien Projektow 03Dzien Projektow 04Dzien Projektow 05Dzien Projektow 06Dzien Projektow 07Dzien Projektow 08Dzien Projektow 09Dzien Projektow 10Dzien Projektow 11Dzien Projektow 12Dzien Projektow 13Dzien Projektow 14Dzien Projektow 15Dzien Projektow 17Dzien Projektow 18Dzien Projektow 19Dzien Projektow 20Dzien Projektow 21Dzien Projektow 22Dzien Projektow 23
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone