Nasz akcent na XI Rajdzie Pieszym PTTK Krasnystaw
czwartek, 22 września 2011 16:38

XI_Rajd_Pieszy_PTTK_01„Szukajcie prawdy jasnego płomienia,
Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg”

A.Asnyk

Dzięki wędrówce poznajemy świat. Z czasem mamy własną opinię o ludziach i tym, co nas otacza. „Wszystkie dni stają się takie same wtedy, kiedy ludzie przestają dostrzegać to wszystko, czym obdarowuje ich los, podczas gdy słońce wędruje po niebie” napisał Paulo Coelho.

W „Małym Księciu” Antoinego Saint- Expery’ego bohater podróżuje, aby się czegoś nauczyć i zdobyć przyjaciół. „Wędrowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych ludziach”

Skoro tak, to nic dziwnego że klasa I B naszego Gimnazjum wybrała się na pieszą wędrówkę urokliwą doliną w górę rzeki Wieprz na XI Rajdzie Pieszym organizowanym przez PTTK Krasnystaw. 20 września była słoneczna pogoda więc łatwo wędrowało się po świecie. Trasa była urocza – kto nie wierzy to radzę sprawdzić.

Nie byliśmy jedyną grupą. Z nami szli też uczniowie z klasy IIa i IIb  naszej szkoły. Byli też starsi miłośnicy pieszych wędrówek – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w tym też nasi absolwenci. Miło było ich spotkać i pogadać. Z sentymentem wspominają czas gimnazjum.

Dotarliśmy do Tarnogóry. Tam było ognisko. Po posiłku i  krótkim odpoczynku, należało wykazać się zdobytą wiedzą z przebytej trasy w konkursie wiedzowym. Naszą klasę godnie reprezentowała Kamila Wysocka i Iza Chmurska. Pełni wrażeń, nagród,ze zdobytym pamiątkowym znaczkiem rajdowym i niezapomnianymi doświadczeniami turystycznymi wróciliśmy do domu.

TL

XI_Rajd_Pieszy_PTTK_01XI_Rajd_Pieszy_PTTK_03XI_Rajd_Pieszy_PTTK_04XI_Rajd_Pieszy_PTTK_05

XI_Rajd_Pieszy_PTTK_06XI_Rajd_Pieszy_PTTK_07XI_Rajd_Pieszy_PTTK_08XI_Rajd_Pieszy_PTTK_10

XI_Rajd_Pieszy_PTTK_11XI_Rajd_Pieszy_PTTK_12XI_Rajd_Pieszy_PTTK_13XI_Rajd_Pieszy_PTTK_14