Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Profilaktyczne i rekreacyjne rajdy rowerowe klasy Vb i VIb
Wpisany przez Administrator
czwartek, 22 września 2011 17:34

             ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_12  Integracja jest podstawą współpracy w każdej grupie ludzi. Nic tak dobrze nie scala zespołu jak zaplanowane przedsięwzięcie, cel, wspólne trudności, które należy pokonać  razem z innymi. Przełamywanie własnych słabości i ograniczeń w grupie jest łatwiejsze i niesie większą frajdę dla wszystkich członków zespołu.

                 Doskonale wiedzą o tym  nasi wychowawcy organizujący dla uczniów rajdy piesze, rowerowe, zawody sportowe, czy  spływy kajakowe. Aktywny styl życia sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, buduje motywację do podejmowania innych zajęć, stanowi świetną alternatywę dla nudy, codziennej szarości i „głupich pomysłów”. Stanowi także solidną podwalinę pod profilaktykę ryzykownych zachowań, które często podejmują młodzi ludzie. Wspólne przebywanie razem wzmacnia więzi społeczne i pozwala lepiej poznać się uczniom i ich wychowawcom.

              21 i 22 września uczniowie naszej szkoły (tym razem z klas Vb i VIb) po raz kolejny wyruszyli na rajd rowerowy pod hasłem Trzymaj Formę – Zachowaj Trzeźwy Umysł. Kolarskie peletony poprowadzili wychowawcy klasy Vb p. Joanna Szewczuk i klasy VIb p.Katarzyna Pocińska.  Rajdy rowerowe mają już ugruntowaną, kilkuletnią tradycję w naszej szkole. Dzięki współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta, klasy otrzymują dodatkowe środki na zorganizowanie takiego rajdu. W rezultacie wszyscy uczniowie mogą brać udział w realizacji projektu profilaktycznego, który związany jest z ogólnopolska kampanią profilaktyczną Zachowaj Trzeźwy Umysł. Mimo, że tegoroczna kampania jeszcze nie została oficjalnie zainaugurowana, uczniowie o swoje  zdrowie dbają cały rok.  Ale rajdy to nie tylko jazda na rowerze. To także wspólne ognisko i zabawy całą klasą  w bezpieczny i kontrolowany sposób.

              A jak było w tym roku? Fajnie, zresztą zobaczcie sami na naszych zdjęciach. Przy okazji, dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom, którzy czynnie włączyli się  w organizację rajdów towarzysząc na trasie rowerzystom i  przygotowując  ciepły posiłek.

PG

Rajd klasy Vb (21.09.2011)

ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_8ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_2ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_4ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_1

ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_3ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_5ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_6Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Kacper :)

ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_9ZTU_Rajd_rowerowy_kl_Vb_10

Rajd rowerowy VIb (22.09.2011)

ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_03ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_02ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_01ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_04

ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_05ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_06ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_07ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_08

ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_09ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_10ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_12ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_11ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_13

ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_14ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_15ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_16ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_17

ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_18ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_20ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_21ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_23

ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_22ZTU_Rajd_rowerowy_klVIb_19

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone