Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Chemia – nasze życie, nasza przyszłość
Wpisany przez Administrator
sobota, 10 marca 2012 07:55

 Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_6        Naukowe doświadczenia i eksperymenty mogą być naprawdę ciekawe - zwłaszcza dla najmłodszych. Świat chemii i fizyki często jest uważany za skomplikowany i trudny w zrozumieniu. Można jednak  pokazać, że nauki ścisłe są przede wszystkim widowiskowe i interesujące.

          Uczniowie klasy I B i II A w dniu 1 marca 2012 po raz kolejny uczestniczyli w pokazach chemicznych Pokazy odbyły się w auli A, na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie Młodzi ludzie z zainteresowaniem obserwowali jak powstają kolory tęczy, jak nie powinno się gasić magnezu, jak wykonać tajemnicze napisy za pomocą azotanu potasu ( kto pamięta w czym jest ten azotan?.....oczywiście w saletrze do mięsa), jak można wytrącić kolorowe osady, zmieniać kolory, rozpalić ognisko nie mając zapałek….   

      Rzadko zastanawiamy się, w jaki sposób wynalazki i innowacje chemiczne decydują o naszym codziennym życiu: osiągnięcia te determinują na przykład  jakość i ilość dostępnej żywności oraz różne sposoby transportu. Ponadto ciepło w naszych domach i szybkość leczenia choroby także zależą od wyników badań chemicznych i rozwoju. Dzięki temu chemia kładzie fundament pod nasze przyszłe życie, dając nam alternatywne długofalowe rozwiązania w dziedzinach gospodarowania energią, ochrony środowiska i dbania o naszą planetę. Wielkie wynalazki wprowadzone w wielu obszarach badań znacząco wpłynęły na naszą teraźniejszość i przyszłość.  Warto więc interesować się chemią ….

 TL

Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_2Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_3Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_4Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_5Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_7

Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_8Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_9Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_10Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_11Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_12

Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_13Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_14Pokazy-z-chemii-UMCS_2012_1

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone