Z wizytą w Warszawie
niedziela, 03 czerwca 2012 21:14

Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_3      Dnia 29 maja 2012r.  uczniowie klas IIIA i IIIB szkoły podstawowej byli na wycieczce w Warszawie. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele: pani Maria Liśkiewicz, pani Teresa Kubina, pani Małgorzata Wróbel  i pan Piotr Galiński. Po stolicy oprowadzał nas  przewodnik z lubelskiego biura turystycznego.

Pierwszym punktem  wycieczki był przejazd metrem ze stacji  Wilanowska do stacji Świętokrzyska. Każdy  samodzielnie kasował bilet i wchodził przez bramkę  na peron. Wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie i ostrożnie. Przejazd metrem  zrobił  na dzieciach duże wrażenie. Dla niektórych była to pierwsza w życiu podróż pociągiem.

Idąc  ulicami miasta doszliśmy do Ogrodu Saskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza. Każdy miał czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pomnik i fontanna. Z grającej ławeczki dzieci wysłuchały znanych utworów Fryderyka Chopina.

Kolejnym celem zwiedzania stolicy był Zamek Królewski, Barbakan i rynek Starego Miasta. Dzieci  zobaczyły także dwa najbardziej znane warszawskie pomniki: Kolumnę Zygmunta i Syrenkę.  Pan przewodnik opowiadał dzieciom o ciekawych wydarzeniach związanych z tymi miejscami i zabytkami.

Po obiedzie, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedziliśmy wszystkie dostępne wystawy. Uczestniczyliśmy w warsztatach i pokazach przygotowanych przez wolontariuszy CNK.  Dzieci samodzielne mogły wykonywać różne eksperymenty oraz doświadczenia poznając w ten sposób  świat przyrody, tajemnice ludzkiego organizmu, osiągnięcia cywilizacji i nowinki z dziedziny techniki. Pobyt w Centrum był dla nich  doskonałą zabawą.

Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i chętnie pojada jeszcze raz do Warszawy zobaczyć inne zabytki i zwiedzić nowe miejsca.