Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Deszczowy Zamość z I „B”
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 04 czerwca 2012 20:56

Deszczowy_Zamosc__02         1 czerwca 2012 roku klasa I „B” z okazji Dnia Dziecka wybrała się do Zamościa. Głównymi punktami programu wycieczki były Piknik Naukowy (Akademia Nauki i Rozrywki) na Rynku Głównym Zamościa oraz zwiedzanie Zamojskiego Muzeum. Atrakcji nie popsuła nawet deszczowa pogoda.      

        Wycieczka odbyła się pod opieką pani Teresy Laskowskiej oraz pani Doroty Brodzik. Dzień Dziecka rozpoczął się od zwiedzania mrożącego krew w żyłach więzienia znajdującego się w podziemiach Ratusza. Przewodnik opowiedział nam o niesamowitej i ciekawej historii podziemi Zamościa. Następnie zagłębiliśmy się w tajniki królów, książąt, szlachty i chłopów z XVII wieku.

           Kolejnym etapem wycieczki był udział w Akademii Nauki i Rozrywki. Trzeba było w namiocie dziekanat odebrać indeks i zbierać do niego  wpisy – zaliczenia z poszczególnych stoisk naukowych. Obserwowaliśmy zmieniające się obrazy w wehikule czasu ( obrazy przedstawiały historię Zamościa) Podziwialiśmy „żywy obraz” przedstawiający  damę z łasiczką .   Były pokazy fizyczne, chemiczne i astronomiczne.   Niestety, na tym etapie zaczął padać deszcz, co znacznie utrudniło oglądanie Pikniku Naukowego. Na szczęście wszyscy ukryli się pod parasolami i wspólnie przeczekali ulewę. Pomimo nienajlepszych warunków pogodowych, klasa uznała wycieczkę i Dzień Dziecka za bardzo udane.

Jakub Sokół – uczeń I B

Deszczowy_Zamosc__01Deszczowy_Zamosc__02Deszczowy_Zamosc__03Deszczowy_Zamosc__04Deszczowy_Zamosc__05Deszczowy_Zamosc__06Deszczowy_Zamosc__07Deszczowy_Zamosc__08Deszczowy_Zamosc__09Deszczowy_Zamosc__10Deszczowy_Zamosc__11Deszczowy_Zamosc__12Deszczowy_Zamosc__13Deszczowy_Zamosc__14Deszczowy_Zamosc__15certyfikatindeks

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone