Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Szkolne koło fotograficzne na plenerze w Zamościu
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 03 października 2011 19:35

          Plener_w_Zamosciu_330 września członkowie szkolnego koła fotograficznego zgodnie z planem, całą grupą odwiedzili Zamość. Poprzednio spotkaliśmy się w Lublinie, tym razem II plener fotograficzny odbył się w urokliwych zakątkach wśród zieleni Parku Miejskiego i kamieniczek na Rynku w Zamościu.

              Zaplanowaliśmy dwie sesje: dzienną i wieczorną. Po południu zachodzące słońce zachęcało do fotografowania wśród drzew, malowniczych zatoczek i wodnych oczek. Co prawda w  parku trwa właśnie wielki remont, ale na szczęście znaleźliśmy dla siebie zaciszny kącik, w którym mogły powstać nasze wspaniałe,  fotograficzne dzieła na miarę … (no dobra, dobra, żartujemy)… mogliśmy po prostu robić zdjęcia Wink .

          Wieczór przeznaczyliśmy na fotografowanie architektury „Padwy Północy”, jak często nazywany jest Zamość, oraz eksperymenty z wyzwalanym zdalnie światłem błyskowym  (czyli tak zwany „strobing”). Nie zabrakło też wizyty w miejskiej kawiarence i włóczegi po sympatycznych uliczkach miasta, ale niestety nie udało się zrobić zdjęć przy  nowoczesnej miejskiej fontannie. Woda bulgotała.... ale gdzieś głęboko pod naszymi stopami. Mamy nadzieję, że to tylko przejściowe kłopoty techniczne i kiedyś bedziemy mogli cieszyć oczy wesołymi podświetlanymi kaskadami wody. Nie zdążyliśmy też odwiedzić wszystkich malowniczych zaułków i poznać wszystkich sekretów starego miasta. Może następnym razem...

             Tym niemniej wyjazd zaliczamy do udanych. Okazuje się, że w kilka chwil można nauczyć się robić zgrabne  panoramy, niektórzy dowiedzieli się dlaczego warto targać na plecach statyw,  jak stosować błysk wypełniający i do czego w słoneczny dzień służy biała parasolka. Co więcej, nadal okazuje się, ze fotografia uczy wielkiej pokory. Zwłaszcza wtedy, gdy wydaje nam się, że aby wykonać interesujące zdjęcie wystarczy przyłożyć aparat do oka i nacisnąć spust. Teraz przed nami opracowywanie materiału fotograficznego, zajęcia w szkolnym studio, własne eksperymenty z aparatem, kilka lekcji poświęconych cyfrowej edycji, a potem wystawa, czyli prezentacja naszych skromnych dokonań. Kilka próbek z "zamojskiego pleneru" na pewno zamieścimy wkrótce na stronie internetowej naszego koła.

Plener_w_Zamosciu_1Plener_w_Zamosciu_2Plener_w_Zamosciu_6Plener_w_Zamosciu_5Plener_w_Zamosciu_4

Pamiątkowe zdjęcie na zamojskim Rynku

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone