Dzień Nauczyciela - uczniowska niespodzianka dla pedagogów
poniedziałek, 17 października 2011 20:46
Dzien_nauczyciela_na_wesolo_1

17 października Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotował bardzo miłą niespodziankę dla swoich nauczycieli. Grono pedagogiczne zaproszone zostało na część artystyczną złożoną z krótkiej inscenizacji teatralnej i mini recitali muzycznych.

Scenkę, na temat warsztatu pracy współczesnego nauczyciela, opracowała klasa IIc, a poprowadzili ją: Kamil Wędzina – przewodniczący SU i Julia Polska z-ca przewodniczącego. Ernest Markiewicz brawurowo wykonał utwory z repertuaru Michaela Jacksona i grupy Enej.

Kluczowym punktem uroczystości, była ceremonia rozdania „szkolnych Oskarów” czyli „Złotych Czwóreczek”. Tę część programu poprowadzili Michał Moń i Dominika Haratym. Wyróżnienia, w różnych kategoriach, otrzymali następujący nauczyciele:

1. Alicja Kasprzak Żeżuła - wyróżnienie w kategorii „Złoty Kaganek Oświaty”
  2. Magdalena Nawrocka – wyróżnienie w kategorii „Uśmiech Roku”
  3. Marian Tymicki - wyróżnienie w kategorii „Mikrofon Roku”
  4. Piotr Galiński - wyróżnienie w kategorii „Belfer Komandos”
  5. Jolanta Garbal - wyróżnienie w kategorii „Kalkulator Roku”
  6. Agnieszka Rybczyńska – Manachiewicz - wyróżnienie w kategorii „Kajet Control”
  7. Anna Mazurek - wyróżnienie w kategorii „Torreador Roku”

Nauczyciele osobiście odbierali statuetki od reprezentujących społeczność uczniowską członków Samorządu. Błyskały flesze i grzmiały oklaski. Zaskoczenie wśród nagrodzonych było olbrzymie, bowiem całe przedsięwzięcie trzymane było w ścisłej tajemnicy przed nauczycielami.

Dodatkową atrakcją tego spotkania był muzyczny debiut sceniczny szkolnej kapeli rockowej w składzie:

• Szymon Warchulski - vocal
  • Andrea Szostak -gitara basowa
  • Michał Madeja - gitara rytmiczna
  • Karol Karauda -gitara solowa
  • Michał Antoniak - perkusja

Grupa (na razie bez nazwy) zagrała utwory z repertuaru zespołów Scorpions i Slash. Wykonanie i aranżacja bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, która żywiołowo reagowała na popisy muzyków.  Jako nauczyciele jesteśmy dumni, że młodzi ludzie z naszej szkoły z pasją i zaangażowaniem prezentują swoje uzdolnienia i rozwijają zainteresowania. Mamy nadzieję, że organizacja podobnych przedsięwzięć zainicjowana w roku ubiegłym przez Samorząd stanie się dobrą praktyką i będzie kontynuowana w  latach kolejnych. Pomysł uczniów, to prawdziwy „strzał w dziesiątkę”  świadczący o dużej aktywności i pomysłowości uczniów, a także gotowości do inicjowania ważnych przedsięwzięć w życiu szkoły.

W imieniu wszystkich nauczycieli składamy podziękowanie za pamięć i zaangażowanie oraz gratulujemy pomysłowości!

Dzien_nauczyciela_na_wesolo_2Dzien_nauczyciela_na_wesolo_5Dzien_nauczyciela_na_wesolo_4Dzien_nauczyciela_na_wesolo_3
Dzien_nauczyciela_na_wesolo_6Dzien_nauczyciela_na_wesolo_7Dzien_nauczyciela_na_wesolo_8Dzien_nauczyciela_na_wesolo_9
Dzien_nauczyciela_na_wesolo_10