Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Patrona Szkoły
Wpisany przez Administrator
czwartek, 20 października 2011 12:55

Dzien_Patrona_12

       19 października obchodziliśmy  Dzień Patrona naszej szkoły. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji uczniów i nauczycieli naszego Zespołu Szkół. Uroczystośc obchodzimy co roku, w związku z rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża i wyboru Jana Pawła II na patrona placówki.

         Po mszy, cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystości. Przybyli zaproszeni goście, m.in: Burmistrz Krasnegostawu p. Andrzej Jakubiec, Przewodniczący Rady Miasta p. Edward Kawęcki, ks. dziekan Henryk Kapica, zaprzyjaźnieni z naszą społecznością dyrektorzy  krasnostawskich szkół i przedszkoli. Przybyli emerytowani nauczyciele i rodzice uczniów. Tradycją szkoły jest złożenie ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na sztandar. To duże przeżycie dla najmłodszych żaków i wielu rodziców. Ceremonię poprowadziła p. Anna Mazurek. Po ślubowaniu pierwszaki otrzymały z rąk Burmistrza drugi komplet podręczników, tak, by mógł on pozostać w szkole, a uczniowskie plecy zostały odciążone od nadmiaru szkolnej wyprawki. Nagrodzono także uczniów, którzy brali udział w konkursach literackich i plastycznych zwiazanych z osobą Papieża - Polaka.Nagrody w poszczególnych konkurencjach konkursowych otrzymali:

Wiersz  "Jan Paweł II – uczeń i przyjaciel” (gimnazjum)

 • Michał Wójcik – kl. IIIb
 • Natalia Wójcik – kl. IIa

 Proza "Jan Paweł II – uczeń i przyjaciel” (gimnazjum)

 • Izabela Sobczuk – kl. IIIb
 • Kornelia Figiel – kl. IIIb

 Wiersz  "Jan Paweł II – uczeń i przyjaciel” (szkoła podstawowa)

 • Aleksandra Manachiewicz – kl. VIc
 • Aleksandra Kowalczyk – kl. IVa
 • Julia Polska – kl. Vb

Proza  "Jan Paweł II – uczeń i przyjaciel” (szkoła podstawowa)

 • Wojciech Gawda – kl. Va
 • Aneta Woźniak – kl. Va
 • Dominika Kassa – kl. VIb
 • Igor Piątkiewicz – kl. Vb

Gimnazjalny konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Klasy I

 • Justyna Wójtowicz-kl.Ia
 • Adrianna Sawa-kl. Ia
 • Jakub Sokół –kl.Ib

Klasy II

 • Sylwia Kasprzak-kl.IIa
 • Aleksandra Gontarz-kl.IIb
 • Michał Słotwiński-kl.IIc

Klasy III

 • Michał Wojcik -kl.IIIb
 • Karolina Bartosiak -kl.IIIa
 • Kornelia Figiel -kl.IIIb

              Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna.  Na scenie pojawił się Michał Wójcik ( kl. III b), odtwórca roli  Jana Pawła II , a następnie widzowie mogli obejrzeć scenki z życia Karola Wojtyły przygotowane przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Marcin Krawiec ( kl. III b) i Renata Król ( kl. III c) zagrali rodziców papieża, Kacper Szkoda ( kl. II b) wcielił się w postać małego Karolka, Michał Mazurek ( kl. III b) odegrał rolę młodego Wojtyły, natomiast  Bartłomiej Krawiec( kl. I b) zagrał tureckiego zamachowca Ali Agcę.

              W przedstawieniu wystąpili również uczniowie klasy II b pod opieką p. Jolanty Wołos: Maja Policha, Patryk Bracha, Olga Jastrzębska, Julia Niewiadomska, Dominik Ptak, Michał Manachiewicz, Hanna Nadolska, Mateusz Pawłowski, którzy zadawali papieżowi zaskakujące i bardzo osobiste pytania. Pięknie recytowały wiersze, wzbogacając scenki biograficzne, uczennice: Natalia Wójcik, Kornelia Figiel, Sylwia Kasprzak, Sonia Gomułka, Iga Kwiecińska, Paulina Czarnecka, natomiast pieśni religijne, które miały podkreślić przeżycia bohaterów inscenizacji, zaśpiewały uczennice: Paulina Sobstyl, Karolina Berun, Eliza Maciąg, Justyna Mrowiec, Kinga Tubilewicz, Aleksandra Ścibor, Karolina Brześcińska, Małgorzata Mołczan. Scenografię wykonała p.Magdalena Nawrocka.

Gratulujemy młodym artystom udanego występu!

              Oprawę muzyczną uroczystości w kościele pw. Świętego Franciszka i w szkole zapewnił zespół "Jak Zawsze" pod kierunkiem p. Leszka Darmochwała

Oprac: P.G i ARM

Dzien_Patrona_2Dzien_Patrona_3Dzien_Patrona_4Dzien_Patrona_5

Dzien_Patrona_8Dzien_Patrona_19Dzien_Patrona_9Dzien_Patrona_26

Dzien_Patrona_7Dzien_Patrona_17Dzien_Patrona_27Dzien_Patrona_29

Dzien_Patrona_6Dzien_Patrona_15Dzien_Patrona_25Dzien_Patrona_13

Dzien_Patrona_28Dzien_Patrona_14Dzien_Patrona_1Dzien_Patrona_10

Dzien_Patrona_16Dzien_Patrona_17Dzien_Patrona_20Dzien_Patrona_21

Dzien_Patrona_22Dzien_Patrona_23Dzien_Patrona_24Dzien_Patrona_31

Dzien_Patrona_11Dzien_Patrona_30Dzien_Patrona_32

foto: Oliwia Zajączkowska i Julia Hacia

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone