,,Jak zawsze” laureatem
poniedziałek, 16 stycznia 2012 21:29
VIII_Powiatowy_Przeglad_Koled_i_Pastoralek_-_Jak-Zawsze_laureatem_01             10 stycznia w Kościele pod wezwaniem  „Trójcy Przenajświętszej”  odbył się VIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek - „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  Przegląd został  zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Parafię „Trójcy Przenajświętszej” oraz Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.    Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wspólnego kolędowania, wymiana doświadczeń muzycznych oraz rozszerzanie repertuaru kolędowego.
W konkursie udział wzięli soliści oraz zespoły wokalne z powiatu krasnostawskiego w czterech kategoriach wiekowych:
  •  I kategoria ( klasy I-III szkoły podstawowej ),
  •  II kategoria ( klasy IV-VI szkoły podstawowej ),
  • III kategoria ( gimnazjum ),
  • IV kategoria ( liceum ).

Organizatorzy zadbali o gorącą atmosferę, poczęstunek dla uczestników i atrakcyjne nagrody. Uczestnicy przeglądu zaprezentowali tradycyjne oraz nowatorskie wykonania popularnych kolęd.

Jury w składzie:

• Jerzy Żuk
  • Dorota Maciejewska
  • Grzegorz Stefańczyk

po raz kolejny  przyznało tytuł  Laureata VIII Powiatowego Przeglądu  Kolęd i Pastorałek  zespołowi wokalnemu ,,Jak zawsze” pod kierunkiem p. Leszka Darmochwała, reprezentującemu Zespół Szkół   nr 4 w Krasnymstawie.

Zespół wystąpił w składzie :

Kinga Tubilewicz, Aleksandra Ścibor, Justyna Mrowiec, Małgorzata Mołczan, Karolina Brześcińska, Ilona Roman, Kornelia Figiel, Jagoda Chmiel, Eliza Maciąg, Eliza Sawczuk, Paulina Sobstyl, Renata Kwiecień, Ada Szewczuk,  Agata Tryksza, Martyna Darmochwał, Piotrek Wojciechowski, Klaudia Żaba, Oliwia Powierża, Julia Polska, Elwira Łobodzinska, Izabela Stasiuk, Iga Adamczuk, Julia Malczewska, Sylwia Janeczko, Adrianna Ścibor, Greta Pintal, Aleksandra Kowalczyk, Karolina Stasieczek.

Występująca w kategorii solistów Klaudia Kalinecka otrzymała wyróżnienie.

Dziękujemy nagrodzonym i życzymy wielu sukcesów.

Zdjęcia  Andrzej Staroń                                                                                                      Oprac. Izabela Stasiuk